Tipy na očistu jater, ledvin a krve
Hledáte levné tipy, jak se zbavit toxických látek z organismu? Mnoho lidí to řeší různými a především velmi drahými preparáty, a přitom stačí být informován o maličkostech. VŠICHNI SE POTŘEBUJEME PROČISTIT .
Zvláště, když žijeme v dnešním uspěchaném světě. Všude je kolem nás prach, kouř, zanesené klimatizace v budovách, kde pracujeme a pobýváme hodiny a hodiny. V chodbách budov se většinou nepoužívají EKO prostředky na mytí, takže výpary, které dýcháme, mohou být typu VOC (těkavé organické látky) nebo aerosoly s podivným chemickým složením. Už jenom nečištěnou a zanedbanou klimatizací ve vašem voze putují do vašich dýchacích cest mikroorganismy, které vám způsobují v organismu náchylnosti k různým nemocem.
Existuje termín, kterému se říká SBS (Sick Building Syndrome), neboli syndrom nemocných budov. Vy sedíte v kanceláři od 8 hodin do 16 hodin a do plic vám mohou zavítat škodlivé plyny z ulice, kam máte otevřené okno. Pokud pobýváte ve vlhkém domě, vdechujete navíc houby a plísně, které unikají v podobě neviditelných spor (rozmnožují se pomocí nich plísně, některé bakterie a houby) z vlhkých zdí a sklepů domů. Prší-li, tvoří se z výfukových plynů a kouře šedé a zapáchající aerosoly. Na prachové částice, které vdechujete, se navíc nabalují toxické těžké kovy (s karcinogenními, mutagenními a teratogenními účinky), které jsou mj. součástí mnoha kancelářských strojů (kopírek, tiskáren, faxů aj.) nebo baterií v používané elektronice. Přemýšlíte, kdy se naposledy čistila klimatizace, protože už vás opět bolí hlava a v krku. V zátěžovém koberci, na který našlapujete, to vypadá opravdu rozmanitě a nábytek, parkety nebo podlahu máte natřenou lakem z dob minulých a s podivným složením, které při vyšších teplotách a doteku s vaší pokožkou lepí. Naproti ve stánku s „rychlým občerstvením“ si skočíte koupit svačinu, rozbalíte si ji a vlivem prachu a větru z ulice nebo vzduchu uvnitř kanceláře do ní napadají další zajímavé a okem neviditelné přísady. Popis vypadá očividně katastroficky, ale tak to v dnešním světě zkrátka běžně chodí. Co s tím? Zaměstnání, které vykonáváme nás živí, a některé z nás dokonce baví. Jediné, co můžeme udělat, je přizpůsobit se a poohlédnout se, jak se s tím vším vypořádat, aniž bychom hned dávali výpověď např. kvůli zátěžovému koberci, který nám zkrátka vadí. Naše kanceláře vypadají různě a jsou zejména situovány v centrech velkých měst. Kancelář s výhledem do zahrady nebo na zeleň má dnes opravdu málokdo.
Orgánem, kde se nám ukládá nejvíce toxických látek, jsou játra, dále toxické látky postupují ledvinami a vstřebávají se do krve. Krev je rozvádí po celém našem těle. Základem očisty organismu je očista střev. K tomu můžeme využít klasický domácí klystýr, ale je spíše vhodné absolvovat výplach střev pod dohledem lékaře. Nánosy a usazeniny, které se nám nahromadily během našich let ve střevech, jsou plné nežádoucích látek a organismus je rozhodně nepotřebuje. Mohou podporovat vznik dalších onemocnění. Gastrointestinální trakt obývají milióny bakterií a četná skupina z nich může být nežádoucí. Fytoncidní vlastnosti vykazují mnohé byliny. Jejich správné množství a kombinace může eliminovat škodliviny a pomoci jejich vyloučení z organismu. Mezi fytoncidní byliny, které oslabují a ničí patogenní bakterie patří zejména cibule, česnek, koriandr, MATEŘÍDOUŠKA, LIST BŘÍZY nebo ostružiníku, cedr, jedle a další.
Tipy pro očistu jater: 1. Tip na jeden týden: Kolem 18 hodiny zkuste vypít 120 ml kvalitního olivového oleje extra virgin (nikoli olivového oleje z pokrutin!) a zapít ho vymačkanou šťávou z čerstvého grapefruitu nebo citrónu (kolik snesete). Než půjdete spát, užijte to samé ještě jednou a zkuste usnout na pravém boku. 2. Tip na druhý týden: V hmoždíři roztlučte na jemný prášek jednu čajovou lžičku sušených semínek koriandru, jednu čajovou lžičku kmínu, jednu čajovou lžičku kopru, jednu čajovou lžičku anýzu, jednu čajovou lžičku SENNY a 4-5 kuliček RAKYTNÍKU . Vznikne jemný prášek. Poté než půjdete večer spát, smíchejte jednu čajovou lžičku jemného prášku směsi s 50 ml vlažné nepřevařené vody, ihned vypijte a bežte si lehnout. 3. Tip na třetí týden: Kdykoli během dne popíjejte šťávy z mrkve, celeru, petržele nebo červené řepy. Nejlepší jsou z čerstvě vylisované zeleniny na odšťavňovači, udělané doma a bez jakýchkoli přidaných látek. Výborné jsou hned ráno, než odcházíte do zaměstnání. 4. Tip na čtvrtý týden: K léčbě jater pomáhají také doplňky stravy vojtěška (ALFALFA) nebo ŠIŠÁK BAJKALSKÝ .
Tip pro očistu ledvin: Jednu čajovou lžičku LNĚNÉHO SEMÍNKA převaříme ve 250 ml vody. Pije se ještě vlažné v podobě odvaru. Užíváme vždy maximálně tři dny v týdnu 2x denně.
Tipy pro očistu krve: Vyzkoušejte 2x denně pít šťávy z čerstvého červeného ovoce a zeleniny (červená řepa, červené hroznové víno, červené zelí). Opět platí, že čerstvé a doma připravené v odšťavňovači bez jakýchkoli dalších chemických aditiv, jsou prostě nejlepší.
U všech tipů je užívání do jednoho týdne a pak se jejich užití vysazuje nebo užívejte každý týden jeden tip. Pak je nutné vysazení všech tipů, aby mohl celý organismus reagovat na „přírodní léčbu“. Jeden týden neužívejte ani jeden z tipů a pak můžete začít znovu. Během užívání můžete pociťovat nevolnost a změnu barvy stolice vlivem např. vylučování žluče a žlučových kamínků. Je to přirozená reakce organismu, že se „cosi“ začíná dít. Neužívejte nikdy všechno najednou v jeden den! Přidejte si tipy pouze do vašeho běžného jídelníčku. Ovšem nepředpokládejte závratné účinky, budete-li si dopřávat nadále dortíky ke kávě, sušenky plné nasycených tuků nebo chleba s „čímkoli“ ještě v deset hodin večer.Toxické látky se nám v organismu ukládají po celá dlouhá léta, a jenom my sami je můžeme eliminovat. Můžeme si leccos přečíst, můžeme si vyslechnout radu, ale samotný čin je zcela jistě na našem uvážení. Jen my sami nejlépe víme, co má pro nás větší prioritu.
10.8.2011
|