Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Přírodní produkty - kustovnice čínská (goji), stévie sladká, zázvor, masticha....

Lněné semínko drcené 100 g 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:0

Lněné semínko drcené 100 g

Bez geneticky upravených surovin!

Lněná semínka jsou výborným doplňkem stravy, mají vysoký obsah Omega 3 a 6 mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek.

Složení: 100% drť lněných semen (z toho tuk maximálně 24 %, bílkoviny 18 %, sacharidy 7 %)

Použití: 1-2 čajové lžičky přidat do vody bez tepelné úpravy.

Není určeno osobám s individuální nesnášenlivostí na len.

Rodiče dětí s diagnózou ADHD nebo LMD zbystřete!

Lněné semínko je bohatým zdrojem Omega 3 nenasycených mastných kyselin (ALA – Omega 3 alfa-linolenové kyseliny). ALA je součástí procesů, tzv. prekurzorem, pro vznik a udržení hladiny kyseliny ikosapentaneové (EPA) a kyseliny dokosaheaxaenové (DHA). Laicky řečeno, dostatek ALA dává předpoklad ke stálému udržení hladin EPA a DHA v organismu. Kyseliny EPA a DHA jsou nezbytné pro správnou funkci nervového systému a správnou funkci mozku. V současné době jsou tyto dvě kyseliny doporučovány pro děti, u nichž bylo diagnostikováno ADHD (hyperkinetická porucha) nebo LMD (lehká mozková dysfunkce). Přeměna z ALA na EPA a DHA sice není tak rychlá, jako v případě přímého dodání EPA a DHA do organismu, avšak pravidelná konzumace stravy s dostatečným obsahem ALA dává předpoklad pro udržení rovnovážné hladiny EPA a DHA v organismu.

EPA a DHA se vyskytují zejména v rybách a rybím oleji. Co je však zajímavé, že mnozí ryby vůbec nekonzumují, a přesto u nich žádné ADHD ani LMD nikdy nebylo diagnostikováno. Mnoho vnitrozemských států má navíc k mořským rybám přístup omezen. Z toho vyplývá, že příjem EPA a DHA je v tomto případě u lidí také nedostatečný. Tito lidé jsou tedy spíše odkázáni na příjem ALA, a nikoli EPA a DHA. Jakmile poklesne příjem ALA v organismu, organismus signalizuje nedostatek EPA a DHA u dětí symptomy ADHD nebo LMD.

I když je považována jako nejvhodnější prevence před ADHD a LMD dostatek EPA a DHA, nemusí to být jednoznačně jedině řešení. Preventivní příjem ALA v běžné potravě pomáhá dětem s diagnózou ADHD a LMD vracet zpět do rovnováhy jejich narušenou nervovou soustavu. Konzumace ryb je sice vhodná, nicméně mnoho dětí ryby nejí nebo nemůže z důvodu alergické reakce. Každá potravina však může být pro malé děti potenciálně alergenní, a proto hlídejme i v tomto případě nežádoucí projevy po podání. Jako nejvhodnější se jeví přidání lněného semínka do běžného pečiva. Pečivo je dětmi konzumováno denně a příjmem lněného semínka a zároveň ALA je v tomto případě zajištěna pravidelná denní dávka, kterou organismus potřebuje ke konverzi na EPA a DHA. Příznivého účinku normální činnosti srdce, zraku a mozku se dosáhne při přívodu 250 mg EPA a DHA denně. 

Přímo rybí olej s obsahem EPA a DHA je u nás k dispozici ZDE

 

« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com