Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Překyselený organismus

Vodíkový exponent (potenciál vodíku Hydrogenum), neboli pH, je stupnice čísel od 0 do 14, která nám určuje, zda roztok reaguje kysele nebo zásaditě. Neutrální pH je číslo 7 a nikoli 5,5, jak se mnozí mohou mylně domnívat. Známá reklama na šampon nebo sprchový gel s „neutrální“ hodnotou pH 5,5 je již minulostí, avšak pro mnoho lidí zůstalo stále zachováno číslo pH 5,5 jako neutrální. To je ovšem chyba. Hodnota pH 5,5 je bezesporu kyselé prostředí. Hodnoty pH < 7 řadíme mezi kyselé roztoky (acidifikace) a pH > 7 řadíme mezi zásadité roztoky (alkalizace). Neutrální pH tj. číslo cca 7 má pouze voda. Pro člověka je důležitá aktivita enzymů a hodnota, při které dochází k jejich aktivaci je pH kolem 7,5. Pokud máme v organismu příliš kyselé prostředí, enzymy zpomalují svoji činnost a metabolismus neprobíhá správně. Důsledkem jsou pak projevy různých chorob a ztráty energie. Chceme-li se přesvědčit, jak na tom jsme my osobně, stačí si zakoupit v jakékoli lékárně indikátorové (lakmusové) papírky/proužky a vložit je do sklenky s močí. Přirozená (fyziologická) hodnota by nám měla ukázat čísla pH 5 – 6,5. Neutrální hodnota je pH 7. Máme-li nižší hodnoty, máme překyselený organismus, máme-li vyšší hodnoty, máme zásaditý organismus. Obojí je třeba řešit. Překyseleným organismem však v současné době trpí více než 80% lidí.

Hodně se diskutuje o neutralizaci kyselého prostředí, aby se hladina v organismu vyrovnala a přiblížila se hodnotě pH 7 nebo mírně vyšší.  Enzymům však vadí zároveň příliš zásadité prostředí a také svou činnost nevykonávají tak, jak by správně měly a tedy zachování rovnováhy je velice obtížné.  Velkou chybu mnozí dělají nejen nákupem nesprávných potravin, ale i mnohých doplňků stravy, které vyvolávají další problémy. Také nám chybí dostatek informací. Příkladem jsou mnohé doplňky stravy s obsahem prvků (vápník, sodík, draslík, fosfor, síra, měď apod.). Tyto doplňky stravy bychom vůbec neměli užívat, pokud máme překyselený organismus. Důvod je velmi jednoduchý. Všichni, kdo mají alespoň částečnou představu o chemii, zcela jistě ví, že reakcemi kyselin a výše uvedených prvků a mnohých dalších, nám vznikají jejich soli! A už jsme u obrovského zdravotního problému, kterým je usazování solí v celém organismu a zanášení jednotlivých orgánů solemi kyselin. Nejrozšířenější jsou uráty, sulfáty, oxaláty (šťavelany), dusičnany a fosforečnany.

Příčiny okyselení organismu

Příčin je celá řada a měli bychom je umět neutralizovat. Hlavními viníky jsou chybné stravování a znečištěné životní prostředí.

kyselé

zásadité

maso

salát

tuky

okurka

silná káva

byliny

alkohol

ČERVENÁ ŘEPA

cigarety

CELER

ryby

rajčata

fastfood

špenát

obiloviny

zralé a sušené ovoce

limonády

dýňová jádra

mléko

sluneč. semena

mléčné výrobky

syrovátka

víno

olivový olej

léky

houby

loupaná rýže

kapusta

uzeniny

kozí mléko

konzervanty

olivy

sýry

zelen.šťávy

koláče a pečivo

sója

Zkrátka většina oblíbených pokrmů a dochucovadel je nejen těžce stravitelných, ale navíc silně kyselinotvorných. Trávicí šťávy a enzymy toto obrovské množství nestíhají vůbec zpracovávat, a tak máme v žaludku a ve střevech zároveň velké množství nestrávených zbytků, což je lahodná potrava pro mnohé nežádoucí bakterie. Hnití nestrávených zbytků vede k tvorbě toxinů a kvasinek, které se nám tvoří uvnitř v organismu. Kyselinotvorné pokrmy dávají prostor pro vznik sulfanu nebo kyseliny karbolové. Střevní klky, které jsou používány pro posun a pohyb potravy ve střevech jsou obaleny nestrávenými zbytky a střeva nemohou pracovat. V organismu se začínají hromadit odpadní látky a postupem času se projeví onemocnění. Stres, únava, choroby srdce a cév, svalová vypětí, měknutí vaziv a tkání, celulitida, hemoroidy, potíže s klouby, potíže se zuby a kostmi, padání vlasů atd., seznam nemocí je opravdu dlouhý.

Pro náš organismus je nejlepší zachovat rovnováhu mezi kyselinami a zásadami. Základem je vyčištění střev, kde žijí milióny nežádoucích bakterií (ale i pro organismus potřebných), kde se nám hromadí odpad a odkud plyne buď naše vitalita a zdraví, nebo naše únava a nemoci. Pokud nezačneme zde, nikdy nedosáhneme takového výsledku, jaký bychom potřebovali. Můžeme se začít správně stravovat, můžeme se odstěhovat do čistého prostředí, ale pokud budeme mít v záhybech střev po léta hromadící se nestrávené zbytky, efekt bude vždy nižší. Začneme-li například užívat doplňky stravy jako podporu pro zdraví a nebudeme mít organismus vyčištěný a v rovnováze kyseliny a zásady (samozřejmě, že to nikdy nebude zcela v rovnováze), budeme poté říkat, že ten či onen přípravek stejně nefunguje, že jsme za to vyhodili zbytečně peníze a přípravek odložíme do kredence, vícekrát jej nekoupíme a pojedeme si dál svůj zaběhlý životní styl. Zkrátka neudělali jsme pro podporu našeho zdraví sami vůbec nic, kromě toho, že jsme se obtěžovali s nákupem přípravku, od kterého jsme očekávali zázrak. Vlivem překyseleného organismu a příjmem např. výše uvedených podpůrných prvků pro zdraví si při jejich konzumaci a při neupravené rovnováze kyselin a zásad akorát zvyšujeme tvorbu solí v našem organismu, takže by se dalo říci, že si ještě přihoršujeme. Soli fosforu, dusíku, síry, vápníku, hořčíku a mnohých dalších se nám usazují v životně důležitých orgánech, zatěžují je, zvětšují je a tvoří se nežádoucí nánosy, ba dokonce máme v organismu doslova „kamenolom“. Kdo již byl nucen podstoupit operaci ledvinových nebo žlučových kamenů nebo trpí nemocí zvaná dna a mnohé další, tak to je právě důsledek překyseleného organismu. Na vině je především kyselina šťavelová, kyselina octová nebo kyselina močová. Zbavit se solí kyselin je opět z chemického hlediska velmi jednoduché. Konzumujeme-li zásadité potraviny, vznikne nám kyselina a prvek. Prvek se začlení do vyčištěného organismu do metabolických procesů a kyselina se z těla vyloučí. Můžeme jí pomoci. Každá kyselina je ředitelná vodou. Budeme-li konzumovat vlažnou vodu (pH = cca 7), podporujeme vylučování kyselin z organismu a odkyselení tkání. Přidáme-li si do vody byliny, organismus přijímá zásadité nápoje, které kyseliny neutralizují. Voda a byliny nám určitě peněženky nijak zvlášť nezatíží. Voda je totiž dosud nejlevnějším lékem na trhu.

Produkty, který neutralizují překyselený organismus najdete ZDE 

Tvorbě ledvinových kaménků předchází hořčík. Jak? Více o HOŘČÍKU

Všem, co mají zájem řešit své zdraví, přejeme pevnou vůli, hodně štěstí a pevné zdraví. Těm, co mají spíše úsměv na tváři, nevěří a mají spoustu alibistických slov, těm přejeme také hodně zdraví. A to není zrovna málo!

Foto: Morguefile

4.10.2011

 

contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com