Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Sušené peruánské byliny, očistné kúry, osvěžovače vzduchu ...

Neera detox kúra - přirozená očista na 10 dní 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:0

DOPRAVA ZDARMA JIŽ OD 1 KS. (platí pro zákazníky z ČR)

Vážení zákazníci,

na četné žádosti Vám nyní balíme tuto detoxikační kúru do celofánu zcela ZDARMA. Kúru je nyní možné také využít jako případný dárek pro Vaše blízké.

Neera detox kúra - přirozená očista na 10 dní

Obsahuje:

 • 1.5 l Madal Bal přírodní stromový sirup
 • 20 g kayenského pepře
 • leták s podrobným popisem kúry

Pro všechny,co mají potíže s desetidenním půstem doporučujeme objednat kúru s jiným poměrem produktů na 7 dní ZDE  nebo na 3 dny ZDE

PROČ SE POTŘEBUJEME PROČISTIT...

Lidské tělo má zázračnou schopnost vyléčit a očistit samo sebe. Bohužel, v dnešním světě je většina toho, co konzumujeme, pro tělo zbytečné, ne-li přímo škodlivé – nasycené tuky, nadmíra bílkovin, různé konzervační látky a chemické přísady. Řada chemikálií a toxinů se také nachází přímo v našem přirozeném prostředí, odkud se do našeho těla dostávají dýcháním, pokožkou či zažívacím ústrojím.

Tento toxický náklad může ohrozit naše zdraví.

Ještě předtím, než zvýšená hladina toxinů v našem organismu vyvolá nějaké onemocnění, často se projeví ve formě prvotních příznaků:

 • únava
 • pocity letargie
 • podrážděnost
 • nervozita
 • zažívací potíže
 • zácpa
 • bolesti hlavy
 • častá nachlazení
 • snížená imunita
 • nespavost
 • kožní vyrážky.

Přírodní kúra neera® účinně pomáhá tělu zbavit se toxických látek.

Vyzkoušený recept

NEERA Detox kúra je prověřený léčebný program, který obnovuje tělu jeho optimální zdraví. Obsahuje pouze přírodní složky, žádné umělé přídavky, barviva ani konzervanty. NEERA Detox kúra je naprosto bezpečná, pokud se provádí podle návodu.

Základem je vynechání veškeré pevné stravy. Místo ní konzumujeme pouze:

 • Nápoj NEERA
 • Čistou vodu
 • Slabé bylinkové čaje a slanou vodu

Nápoj Neera

Během kúry pijeme nápoj neera® – směs vody, čerstvě vymačkané citrónové šťávy, kayenského pepře a Madal Bal Přírodního stromového sirupu.

- Madal Bal Přírodní stromový sirup je pečlivě vyvážená směs nejčistší mízy jihoasijské palmy arenga a nejkvalitnějšího kanadského javorového sirupu stupně C+. Javorový sirup dodává během kúry energii ve formě snadno stravitelných cukrů a palmový sirup zajišťuje bohatý přísun minerálů.

- Citrónová šťáva je po tisíciletí používaná pro své léčebné účinky. Kyselost šťávy má alkalizační efekt na tělo a pomáhá mu rozložit tuky a hlen. Citrónová šťáva je také zdrojem velkého množství antioxidantů a vitamínu C.

- Kayenský pepř je významný metabolizant. Zrychluje tělní oběh a pomáhá tak čistícím účinkům citrónové šťávy.

- Čistá voda je samozřejmě nejdůležitější přísadou. Voda dopraví ostatní složky nápoje do celého těla. dopřává organismu "vnitřní koupel" a odplavuje veškeré uvolněné odpadní látky a toxiny.

Příprava nápoje Neera

K přípravě 2 litrů nápoje potřebujete:


- 1,5 dl čerstvě vymačkané citrónové šťávy (3-4 citróny)

- 1,5 dl Madal Bal Přírodního stromového sirupu

- cca 1/2 kávové lžičky kayenského pepře (nebo méně - podle chuti)

- 1,7 l čisté vody

Smíchejte citrónovou šťávu. Přírodní stromový sirup a kayenský pepř např. ve skleněném džbánku a přidejte vlažnou vodu (pokud chcete, můžete použít studenou nebo naopak v zimě teplou).

Používejte čerstvé citróny (nejlépe BIO), ne koncentrovanou citrónovou šťávu!

O KÚŘE

Kde je Neera Detox vyráběna?

Je vyráběna ve Švýcarsku firmou Puris AG.

Co je detoxikace?

Detoxikace je proces, který tělo denně vykonává, kdy jsou toxiny uvolňovány a odstraňovány pomocí jater, plic, ledvin, lymfatického systému a kůže. Dnešní strava – s vysokým obsahem zpracovaných a rafinovaných potravin spolu se znečištěním, chemickými přídavky a léky je pro tělo těžké zpracovat a zbavit se všech toxinů. Navíc naše tělo produkuje při zpracování těchto toxinů v potravě velké množství metabolického odpadu (volné radikály), který zvyšuje hladinu toxinů v buňkách. Když se detoxikujeme (nejíme), stimuluje to naše tělo k odstartování procesu přirozeného pročišťování, kdy jsou toxiny uvolňovány a odstraňovány z našeho organismu.

Proč musím přestat jíst (pevnou stravu) během Neera Detox?

Půst je pro detoxikaci zásadního charakteru. Trávení, vstřebávání a vylučování potravy vyžaduje spoustu energie. Čím více energie je potřeba, tím víc metabolického odpadu (volných radikálů) se vytváří. Navíc vytváří každé sousto odpad a toxický náklad, pokud není řádně odstraněn. Půst uvádí naše tělo do stavu odpočinku (homeostáze) a umožňuje tělu se očištit od nahromaděných toxinů, vyléčit se, zotavit se a obnovit chemickou rovnováhu.

Je Neera Detox bezpečná?

Ano. Neera Detox je úplně bezpečná pro každého člověka průměrného zdraví od šesti let věku. Ovšem při určitých zdravotních potížích může být kúra nevhodná, případně pokud podstupujete léčení nebo berete určité léky, proto je v takových případech lepší poradit se s lékařem.

Je Neera Detox hubnoucí kúra?

Neera Detox je přirozený a bezpečný způsob, jak zhubnout. Efektivně pomáhá tělu spalovat tuky, odstraňovat nahromaděné toxiny a obnovuje chemickou rovnováhu těla. Navíc omezuje přílišnou touhu po jídle a závislost na pochutinách, což činí z hubnutí přirozený proces. Pro většinu lidí je běžné zhubnout o 1 kg váhy denně.

Mohu konzumovat jiné nápoje a jídlo?

Vyhněte se všem typům nápojů jako jsou káva a čaj. Můžete pít heřmánkový nebo mátový čaj. Nebo si můžete osladit tyto bylinkové čaje Madal Bal sirupem. 6-12 sklenic Neera nápoje za den by vám mělo nahradit veškeré cukry, které potřebujete.

VHODNOST

Mohu držet Neera Detox kúru. i když mám cukrovku?

Lidé s cukrovkou typu I úspěšně a bezpečně podstoupili Neera kúru. Nápoj Neera obsahuje cukr z organických přírodních stromových sirupů. Každá sklenice jej obsahuje skutečně malé množství (asi 50 kal). Důležité je rozložit pití nápoje do celého dne, aby tělo mělo neustálý, ale nízký příjem karbohydrátů. V podstatě funguje Neera Detox jako ideální hubnoucí kúra pro lidi trpící cukrovkou typu II. Výzkumy ukázaly, že pravidelný půst pozitivně působí na snížení hladiny inzulínu. Vždy se poraďte se svým lékařem, pokud máte jakékoli již stávající zdravotní potíže, než začnete Neera Detox kúru.

Mám nízký krevní tlak. Je pro mě kúra bezpečná?

Během kúry krevní tlak klesá, protože člověk nejí. Pokud jste lékařsky ošetřováni kvůli nízkému tlaku, není vhodné držet Neera Detox kúru. Máte-li jen mírně nízký tlak, pak můžete během kúry ráno začít šálkem neslazené černé kávy. Bude fungovat jako přirozené povzbuzení. Také pijte dostatek Neera nápoje.

Mohu kúru držet, mám-li podváhu?

Ano. Jedním z možných důvodů podváhy může být neschopnost těla vstřebávat dostatečně živiny z jídla, které jíte. Neera Detox vám může pomoci vyčistit vylučovací systém, aby živiny mohly být lépe vstřebávány. Během kúry ztratíte trochu na váze, ale po skončení zase přiberete. Máte-li obavu, že zhubnete příliš, zvyšte dávku Madal Bal přírodního sirupu o 3 – 4 čajové lžičky do každé sklenice nápoje Neera.

Nebude citrónová šťáva moc kyselá na prázdný žaludek?

Je citrón zásaditý nebo kyselý? Citrusové plody se považují za kyselé pro tělo. Ale při metabolickém zpracování mají na organizmus alkalizující efekt. Proto naprostá většina lidí při Neera Detox nepociťuje překyselení žaludku.

Co když mám žaludeční vředy?

Kúra byla vyvinuta ve 40. letech minulého století naturopatem Stanley Burroughsem právě k vyléčení jeho pacienta trpícího chronickými žaludečními vředy, který byl touto kúrou vyléčen. Jelikož mají žaludeční vředy různé příčiny, je vhodné držet kúru pod dohledem lékaře.

Kdo by měl kúru držet?

Kdokoli s průměrným zdravím, kdo si přeje dosáhnout celkové duševní i fyzické pohody, lepšího zdraví a zhubnout. Neera Detox vám pomůže odstartovat ozdravný proces omlazením a oživením vašeho těla.

Kdo by kúru držet neměl?

Kúra není určena pro ty, kteří trpí chronickými degenerativními chorobami jako např. kardiovaskulární nemoci, nemoci ledvin, rakovina, tuberkulóza, těžká cukrovka a nemoci endokrinních žláz. Také je nevhodná pro nemocné bulimií, anorexií nebo s nízkým tlakem. Nevhodná pro těhotné a kojící ženy. Máte-li jakékoli pochybnosti, konzultujte vhodnost Neera Detox s lékařem.

Mohu dál brát vitamíny a doplňky i během kúry?

Pokud je berete na předpis od lékaře, určitě pokračujte. Berete-li je však jen jako doplněk pro všeobecné zdraví, doporučujeme přestat po dobu kúry. Vaše tělo bude muset pracovat dvakrát tolik, aby eliminovalo cokoli, co zkonzumujete.

Co když beru léky?

Nikdy nepřestávejte brát žádné předepsané léky bez svolení lékaře. I přesto, že budete brát léky, bude kúra účinná, i když o něco méně.

Mohu dál cvičit a trénovat?

Yoga nebo podobné cvičení a LEHKÝ CVIČEBNÍ REŽIM jsou v pořádku, ale nepřepínejte se. Pokud děláte atletiku, můžete pokračovat s tréninkem, ale jen lehce. Atleti mohou při tréninku zaznamenat pokles vytrvalosti a měli by během kúry snížit svůj tréninkový režim o 60-70%.

PRŮBĚH KÚRY - INFORMACE

Jak dlouho bych měla kúru držet?

Delší půsty mají rostoucí účinek v porovnání s kratšími. Přesto nemusí být vhodné pro každého. Takže pokud je pro vás představa 7-10 denní kúry příliš náročná, začněte s 1-3 denní kúrou a opakujte ji po 2-3 měsících. List senny je vhodný pouze pro krátkodobé užívání, aby si střeva nezvykla na pomoc při vyprazdňování a pracovala dále sama. Užívejte sennu pouze po dobu kúry. 

Jak poznám. že se detoxikuji?

Dobrý způsob. jak sledovat proces detoxikace je pozorovat barvu jazyka. Na začátku bude růžový. Během kúry se objeví bělavý povlak, který se později změní na žlutavý až hnědavý. Tento toxický povlak může být snadno odstraněn lžičkou, čistítkem na jazyk nebo kartáčkem. Jazyk nabyde opět své normální barvy, když začnete znovu jíst. Pokud zůstane povlak i poté, znamená to, že ve vašem těle ještě nějaké toxiny zůstaly. V tom případě doporučujeme opakovat kúru do měsíce. Dalším měřítkem jsou symptomy provázející detoxikaci jako bolení hlavy, bolest svalů, kožní reakce a někdy horečka. To jsou vlastně pozitivní příznaky toho, že se tělo skutečně čistí, toxiny jsou uvolňovány a cirkulují v oběhové soustavě, než jsou vyloučeny. Trvají většinou 1-3 dny.

Je nutné během kúry pít projímavý čaj?

Ano, je to součást kúry. Pití projímavého čaje napomáhá hlubšímu čištění. Křeče způsobené projímavým čajem pomáhájí odstraněnit nahromaděný odpad na vnitřních výstelkách žaludku a střev. Pokud se čistíte poprvé, můžete mít průjem nebo silné křeče způsobené peristaltikou vyvolanou projímavým čajem. Začněte proto slabým nálevem, louhujte 1-2 min. jednou denně. Po dvou až třech Neera Detox kúrách budou křeče slabší a kúra příjemnější.

Standardní postup pro používání projímavého čaje je čistý list senny. Pohyb střev vyvolaný čajem rozbije nánosy usazenin na stěnách střev a žaludku, aby mohly být následně vyloučeny. Začněte slabým nálevem louhovaným 2-3 minuty první den a každý další den louhujte o 1-2 minuty déle. Dalšími variantami čistících bylin jsou čaje Triphala nebo Chanca piedra. Obě bylinky napomáhají vylučování škodlivých látek z organismu.

Jak kúru zakončím?

Jelikož měl váš zažívací systém několikadenní odpočinek, dobře si naplánujte pozvolný přechod na běžnou stravu. První den pijte jen ovocné šťávy a ovoce, další den pokračujte zeleninovými šťávami a dušenou zeleninou nebo zeleninovou rozmixovanou polévkou, další den přidejte karbohydráty, pak tuky a nakonec bílkoviny. Běžnou chybou je začít jíst příliš brzy, příliš hodně.

Jak často bych měl kúru držet?

Obecně prospívá 7-10 denní kúra 3-6krát za rok, nebo 3-5 denní kúra jednou za dva měsíce. Kúra jeden den v týdnu nebo jeden víkend v měsíci velice přispívá k udržení malého nahromadění toxinů. Po čase si najděte režim, který bude vyhovovat vašemu životnímu stylu a disciplíně.

REAKCE NA PROČIŠTĚNÍ

Mohu změnit směs nápoje Neera?

Pokud se cítíte extrémně hladoví, jste velmi fyzicky aktivní nebo máte rychlý metabolismus, přidejte více Madal Bal sirupu do nápoje. Přidejte jej např. v poměru 3:2 nebo 4:2 k citrónové šťávě. Nebo můžete pít o 2-3 sklenice nápoje víc. Zjistěte. jaký poměr vám vyhovuje. Někteří mají rádi více, někteří méně sirupu v nápoji. Pokud je vaším cílem zhubnout, pijte 6-10 sklenic nápoje denně namíchaného podle návodu.

Kolik nápoje mám za den vypít?

Minimálně byste měli vypít 6-12 sklenic nápoje Neera. Napijte se vždy, když pocítíte hlad. Každý den vypijte minimálně 3-5 litrů tekutin (nápoj Neera + čistá voda).

Co je léčebná krize?

Většina z nás často zapomene na nemoci nebo zranění, která jsme utrpěli v minulosti. Během detoxikace se může objevit takzvaná léčebná krize. Projevuje se symptomy minulých onemocnění: horečkou, bolestí hlavy, extrémní únavou, bolestmi, nespavostí, ucpáním dutin, kašlem a vyrážkou. Toto všechno jsou příznaky ukazující, že detoxikace funguje a že vaše tělo prochází procesem zbavování se nečistot, toxinů a nerovnováhy. Pijte hodně vody a nápoje Neera, abyste odplavili toxiny pryč z těla a dostatečně odpočívejte. Nevzdávejte se, když se objeví nepříjemné příznaky, jelikož vaše tělo pracuje na uzdravení se zevnitř.

Jak začít

Než se pustíme do samotné Neera Detox kúry:

 • dva dny před začátkem jíme jen lehké jídlo bez masa, vajec nebo jiných bílkovin, naopak zařadíme co nejvíce zeleniny a zrnin, nejlépe rýži. 
 • a/nebo jeden den před začátkem pijeme jen ovocno-zeleninové šťávy, nejlépe doma lisované na kvalitním odšťavňovači, nebo můžeme využít 100% džusy.

Nejsnazší je začít kúru na noc, dejte si místo večeře (džusu) první sklenici (cca 3 dcl) Nápoje Neera.

Ráno je velmi vhodné si zacvičit. Namíchejte si do lahve od balené vody (1.5l) Nápoj Neera na celý den:

 • 112 ml Madal Bal sirupu
 • 112 ml citrónové šťávy
 • špetka kayenského pepře podle chuti (ale nevynechávejte)
 • dolijte lahev plnou čisté vody

Večer si ještě namíchejte jednu sklenici čerstvého Nápoje Neera a dejte si čaj Senna. Pokud byste se po čaji necítili dobře, můžete použít vlákninu Psyllium.

Druhý den ráno se pokuste vypít nalačno sklenku teplé slané vody. Pokud to nezvládnete, nevadí.

Pak pokračujte stejně jako první den.

Po několika dnech - cca 4-6 dní - můžeme přestat pít čaj senna, chanca piedra, Triphala nebo vlákninu. Slanou vodu doporučujeme pít celou dobu, kromě čištění tlustého střeva Vám také vyváží sladkou chuť Nápoje Neera. Můžete si představit, že pijete horkou polévku.

Během kúry

JAZYK - UKAZATEL PROČIŠTĚNÍ

Proces čištění může být sledován na zbarvení jazyka. Zpočátku bude jazyk růžový. Během několika prvních dní se objeví povlak, který bude nejprve bělavý a poté až žlutavý, to jak se toxiny uvolňují z těla. Po třetím až čtvrtém dni se začne tento povlak pomalu ztrácet. Čistěte tento povlak kartáčkem, lžičkou, nebo si ve specializovaných prodejnách můžete zakoupit speciální nástroj na čištění jazyka. Má výhodu v tom, že vám jazyk vyčistí dokonale a přitom jej neodře. Pokud jste úplně vyčištění, jazyk opět získá růžovou barvu. Většinou stačí jedna desetidenní kúra, ale ne vždy. Pokud povlak zůstává i po skončení NEERA Detox kúry, je radno ji znovu opakovat za jeden nebo dva měsíce. Napodruhé by měl povlak zmizet rychleji.

PRŮVODNÍ PROJEVY DETOXIKACE

V průběhu kúry se objeví některé přirozené symptomy. Během několika prvních dnů se toxiny a odpadní látky z organismu uvolňují do krevního oběhu, předtím než je tělo vyloučí. To může působit určité nepohodlí v podobě bolesti hlavy, okamžiků malátnosti, mírné únavy a slabosti. V počátečních fázích kúry se také mohou přechodně zhoršit případná chronická onemocnění kůže, neboť právě pokožkou z těla odchází řada toxinů. Také pot může začít nezvykle silně z tohoto důvodu zapáchat.

Berte tyto příznaky jako pozitivní známku toho, že NEERA Detox kúra funguje. Nevzdávejte se! Kritická doba nastává obvykle okolo třetího až čtvrtého dne. Tou dobou se tělo přizpůsobí tekuté dietě a také většina nepříjemných příznaků provázejících odplavováním toxinů by měla mizet. Během prvních dnů buďte připraveni dopřát si větší odpočinek.
Pokud si myslíte. že váš organismus je zatížený velkým množstvím škodlivin, může být vhodné začít s kúrou před víkendem.

Pokud se objeví zapáchající dech, můžete použít slabý mátový čaj na jeho eliminaci.

ZAČNETE SE CÍTIT DOBŘE

Okolo pátého dne máte za sebou úspěšně polovinu úkolu. Od této chvíle bude tělo díky vyloučení toxinů zdravější a zdravější. To je pravděpodobně také doba, kdy se začnete cítit skutečně dobře – budete mít jasnou mysl, pocit lehkosti a energie. Můžete si všimnout, že vám stačí méně spánku a vaše tělo získává novou sílu a vitalitu. Jakékoli kožní poruchy, které se možná objevily či zhoršily během prvních dnů, nyní začínají ustupovat, a stejně tak jazyk začíná postupně získávat svou přirozenou růžovou barvu. Myslete na to, že kůže – náš největší orgán – hraje v procesu vylučování významnou roli. Pokožkou se zbavujeme velkého množství škodlivin. Na konci NEERA® kúry bude vaše kůže čistší a zdravější, než kdykoli dříve.

Účinky

DETOXIKACE A OMLAZENÍ

NEERA Detox kúra je výživná detoxikační dieta, při níž je tělo zásobeno nezbytnými živinami pro pohotovostní fungování. Tělo je denně vyživováno 400-500 kaloriemi bohatými na minerály, stopové prvky a jednoduché cukry.

Během Neera Detox kúry bez jakýchkoli bílkovin probíhá autolýza (rozklad buněk pomocí enzymů). Tím se podpoří rychlá tvorba nových buněk a odstranění mrtvých a poškozených buněk. Tento proces je prospěšný, protože v těle spustí spotřebovávání poškozených buněk a uloženého tuku jako paliva pro denní fungování. Kúrou se právě organizmus dostane do tohoto pohotovostního režimu.
 
„Základními příčinami nemoci jsou nevhodná strava, neodpovídající fyzické cvičení, negativní mentální přístupy a nedostatek duchovního naladění, které v kombinaci vytvářejí toxicitu v našem těle. Odstranění příčiny nemoci je jedinou cestou k vyléčení a zdraví.“
Stanley Burroughs, tvůrce původního receptu pro NEERA Detox kúru.

"...Důležitým faktorem detoxikační diety je mobilizace a vyloučení toxinů z jejich úložišť.“
Joel Fuhrman. M.D.. Fasting and Eating for Health.

SNÍŽENÍ NADVÁHY

Vedlejším, ale velmi vítaným účinkem Neera Detox kúry je snížení nadváhy. Velká většina lidí, kteří tuto kúru absolvovali, uvádí snížení váhy o 5 až 10 kg, většina ze zbývajících pak ubrala 3-5 kg. Protože příčinou úbytku tělesné váhy není ztráta vody, ale především odbourání nadbytečných tukových zásob a nahromaděných odpadních látek, jen velmi malá část váhy (pokud vůbec nějaká) se po ukončení diety vrátí. Tím nejpodstatnějším je však něco jiného: Neera Detox kúra pomůže organismu nalézt svou přirozenou rovnováhu a "připomene" mu jeho smysl pro zdravou a vyváženou stravu. Pokud tedy hodláte změnit a zlepšit svůj způsob stravování a celý životní styl. Neera je tím nejlepším začátkem.

K popíjení bylinných čajů při kúře můžete využít MATCHA TEA nebo bylinné čaje ZDE nebo přímo jednodruhové byliny ZDE  

Po skončení kúry můžete dále pokračovat v jemnějším způsobu detoxikace organismu pomocí YUCCY

Čtěte VÍCE

« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com