Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

AKCE 2023

Woca - olej Diamond ACTIVE přírodní 2,5 litru 

Vaše cena: Kč s DPH
Běžná cena:5 384,00 Kč
Ušetříte - sleva:20% / 1 077,00 Kč
Dostupnost:skladem
Množství:

Woca - olej Diamond ACTIVE přírodní 2,5 litru

Absolutní špička mezi oleji - vysocesušinový rychlevytvrzovací profesionální olej silně odpuzující vodu. Je určen pro ruční a strojní zpracování. Je vhodný i pro úpravu a ochranu dřeva v koupelnách.

• Použití pro všechny dřevěné podlahy
• Odpuzuje vodu
• Vysocesušinový olej
• Extrémně silný povrch
• Rychleschnoucí

Spotřeba:  20-25 m2/litr

Podlahový Olej Diamonde používá pro strojovou konečnou úpravu dřevěných podlah. Olej vytváří extrémně odolný povrch odpuzující špínu a vodu. Olej Diamond je ideální pro základní konečnou úpravu libovolného nového a čerstvě pískovaného dřevěného interiérového vybavení a vybavení bez konečné úpravy. Obsah rozpouštědel je max. 5%. Leštění větších ploch je doporučeno provádět podlahovým lešticím strojem.

Jak správně postupovat?
1) Příprava: Dřevo bez konečné úpravy by mělo být čerstvě napískováno pískem se zrnitostí 100-120. Před aplikací oleje musí být podlaha zcela suchá a zbavená nečistot a mastnoty. Doporučená vlhkost dřeva je max. 12%. Teplota podlahy a teplota v místnosti by se měla pohybovat mezi 15°C-35°C. Je žádoucí aby během nanášení a schnutí oleje bylo zabezpečeno dostatečné větrání místnosti. Např. otevřené okna dveře atd. V případě potřeby můžete podlahu vyčistit přípravkem na WOCA Intenzivní čistič smíchaným s vodou v poměru 1:40. Před aplikací oleje nechte podlahu řádně uschnout.
2) Před použitím a během používání dobře protřepejte nádobu s olejem. Obsah nádob označených různými čísly dávek je třeba nejprve smíchat, aby nevznikly rozdíly v odstínu. Naneste olej v rovnoměrné vrstvě na cca 5–10 m2 podlahy pomocí válečku s krátkým vlasem. Nyní vyleštěte naolejovanou oblast pomocí béžového lešticího padu s držákem nebo podlahovým lešticím strojem, tak aby byl povrch nasycený olejem. Následně vyleštěte podlahu pomocí bavlněného hadru s držákem padu, abyste odstranili případné přebytky oleje. Postupně pokračujte tímto způsobem, dokud nebude naolejovaná a vyleštěná celá podlaha. Po vyleštění by podlaha neměla mít mokrý vzhled a neměl by na ní být přebytečný olej.
 
3) Po 6–8 hodinách by měla být podlaha vyleštěna do sucha pomocí extra bílého lešticího kotouče. Požadujeteli hedvábně matný povrch, můžete podlahu po konečné úpravě vyleštit s použitím 100 ml oleje Diamond na 10 m2 podlahy. Tento krok následuje po 6–12 hodinách po první aplikaci. Olej musí být pečlivě aplikován do podlahy. Případný přebytečný olej z povrchu odstraňte. Po 24 hodinách lze podlahu šetrně používat. K umytí nářadí můžete využít rozpouštědlo WOCA Ředidlo na olej. Během tvrdnutí, které trvá cca 3 dny v závislosti teplotě vzduchu a vlhkosti (ideálně >18°C a nízká až mírná vlhkost), nesmí podlaha přijít do kontaktu s vodou.
4) ÚDRŽBA: Po vytvrdnutí vyčistěte podlahu přírodním Mýdlem na olejované podlahy nebo přípravkem Refresher, které zanechají na povrchu ochrannou vrstvu. V případě potřeby znovu naolejujte Pečujícím olejem nebo Pečující pastou.
Hrozí nebezpečí samovznícení: Hadry nasáklé olejem a prachem po broušení se mohou lehce samy vznítit. Hadry/prach po broušení vložit k nasáknuti do vody a skladovat v hermeticky uzavřených nadobách, následně likvidovat.

 logo

Výrobky pro péči o dřevo WOCA se zkouší v laboratořích v Ústavu pro stavební biologii v Rosenheimu (IBR), který je doporučil z hlediska ekologie bydlení. Ověřuje se účinek na lidské zdraví a na životní prostředí pomocí výrobních procesů a výrobků, které se používají ke stavbě, zařizování a bydlení.

Společnost WoodCare Denmark je cerfifikována podle následujících standardů:

ISO 9001: 2000 Mezinárodní standard pro kontrolu kvality
ISO 14001: 2004 Mezinárodní standard pro systém environmentálního managementu

Systém kvality a řízení vlivů na životní prostředí zajišťuje, že prodej, nákup a vývoj výrobků i výroba probíhají podle stanovených postupů a instrukcí, které jsou známy všem pracovníkům. ISO 9001 zajišťuje, že je splněna stanovená kvalita postupů i výrobků, a tak vznikají výrobky stejnorodé kvality. ISO 14001 zohledňuje všechny aspekty životního prostředí jak ve výběru surovin, v interním životním prostředí, tak i při manipulaci s odpadem.

U výrobku byla testována migrace kovů (As, Hg, Se, Cr, Sb, Cd, Pb, Ba) ze vzorků podle normy EN 71 1995 Bezpečnost hraček část 3: Migrace určitých prvků. Nebyla zjištěna žádná migrace uvedených kovů nad hranicí rozpoznatelnosti (10 - 50 ppm). Všechny výrobky pro interiéry jsou tedy vhodné pro dětské hračky.

Zkušební norma DIN 53160 - Podle výsledků zkoušek nevykázaly zkušební pásy nanesené na různé dřevěné povrchy žádné viditelné zabarvení. Jsou tedy stálobarevné i při působení potu a slin.

Všechny produkty WOCA Denmark splňují směrnice EU stanovující limity pro emise VOC (těkavé organické látky).

certifikáty WOCA


« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com