Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

WOCA a RUBIO - ekologické čištění, údržba a péče o dřevo v interiérech a exteriérech -> Výrobky pro dřevěné podlahy

Woca - pečující olej na dřevěné podlahy přírodní barva 1 litr 

Vaše cena: Kč s DPH
Běžná cena:845,00 Kč
Ušetříte - sleva:15.03% / 127,00 Kč
Dostupnost:skladem
Množství:

Woca - pečující olej na dřevěné podlahy přírodní barva 1 litr

• pro ošetření všech olejovaných dřevěných podlah
• snadná ruční nebo strojová aplikace
• vhodný pro dětské hračky
• doporučen z hlediska biologie bydlení
• vydatnost 30-40m2/litr

První ošetření a obnova přirozeně tvrzených olejovaných povrchů.

Olejované podlahy je před prvním použitím vhodné vyleštit olejem – týká se to podlah, které byly při výrobě upraveny přirozeně tvrdícími oleji i všech ručně olejovaných podlah. Po tomto prvním ošetření se povrch ještě více ztuží a bude tak mimořádně odolný proti opotřebení.
Olej se používá také k obnově opotřebených částí podlahy a vždy po základním čištění intenzivním čističem. Toto ošetření lze provést i částečně. Přípravek je možné aplikovat ručně, u větších povrchů je vhodné použít leštičku.

Co budete potřebovat?

Váleček, leštička nebo mop s příslušnými vložkami nebo utěrky

Jak správně postupovat?

1) Podlahu umyjte 125 ml intenzivního čističe rozmíchaného v 5 litrech vody a nechte schnout minimálně 8 hodin.

2) Před použitím olej důkladně protřepte, aby byly všechny pigmenty rovnoměrně rozloženy. Na plochu zhruba 4 m2 naneste mopem, utěrkou nebo rozprašovačem 100 ml oleje, u větších ploch použijte leštičku.

3) Béžovým nebo bílým mopem olej důkladně vtírejte do podlahy, dokud nebude povrch zcela nasycen a dřevo nezíská svůj původní čerstvý vzhled.

4) Poté podlahu vysušte savými utěrkami nebo leštičkou. Na povrchu nesmí zůstat žádný olej. Stejným způsobem ošetřete i zbývající části podlahy. Podlahy vyleštěné leštičkou budou částečně zatvrdlé asi po 4 hod. při teplotě 20°C, v případě ručního ošetření až po 24 hodinách. Poté je vhodné frekventované části podlahy na 1 den zakrýt vlnitou lepenkou (zvlněnou částí dolů) a lze po nich opatrně chodit. V prvních dnech podlahu neomývejte vodou a chraňte před vlhkem.

Bezpečnostní upozornění:

Utěrky nasáklé olejem a brusný prach se mohou samovolně vznítit. Namočte je proto do vody a uchovejte a likvidujte je v těsné uzavřené nádobě!logo

Výrobky pro péči o dřevo WOCA se zkouší v laboratořích v Ústavu pro stavební biologii v Rosenheimu (IBR), který je doporučil z hlediska ekologie bydlení. Ověřuje se účinek na lidské zdraví a na životní prostředí pomocí výrobních procesů a výrobků, které se používají ke stavbě, zařizování a bydlení.

Společnost WoodCare Denmark je cerfifikována podle následujících standardů:

ISO 9001: 2000 Mezinárodní standard pro kontrolu kvality
ISO 14001: 2004 Mezinárodní standard pro systém environmentálního managementu

Systém kvality a řízení vlivů na životní prostředí zajišťuje, že prodej, nákup a vývoj výrobků i výroba probíhají podle stanovených postupů a instrukcí, které jsou známy všem pracovníkům. ISO 9001 zajišťuje, že je splněna stanovená kvalita postupů i výrobků, a tak vznikají výrobky stejnorodé kvality. ISO 14001 zohledňuje všechny aspekty životního prostředí jak ve výběru surovin, v interním životním prostředí, tak i při manipulaci s odpadem.

U výrobku byla testována migrace kovů (As, Hg, Se, Cr, Sb, Cd, Pb, Ba) ze vzorků podle normy EN 71 1995 Bezpečnost hraček část 3: Migrace určitých prvků. Nebyla zjištěna žádná migrace uvedených kovů nad hranicí rozpoznatelnosti (10 - 50 ppm). Všechny výrobky pro interiéry jsou tedy vhodné pro dětské hračky.

Zkušební norma DIN 53160 - Podle výsledků zkoušek nevykázaly zkušební pásy nanesené na různé dřevěné povrchy žádné viditelné zabarvení. Jsou tedy stálobarevné i při působení potu a slin.

Všechny produkty WOCA Denmark splňují směrnice EU stanovující limity pro emise VOC (těkavé organické látky).


« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com