Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Peruánské byliny,očistné kúry,maca....

Šestitýdenní jarní nebo podzimní očistná kúra z peruánských bylin Manayupa,Flor de Arena a Hercampuri 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:0

Šestitýdenní jarní nebo podzimní očistná kúra z peruánských bylin Manayupa, Flor de Arena a Hercampuri

Očistná kúra sestavená z peruánských bylin Manayupa, Flor de Arena Hercampuri na základě studia zkušenosti domorodých indiánských léčitelů a šamanů. V průběhu kúry, kterou provádíme 2x ročně (nejlépe na jaře a na podzim) se doporučuje dodržovat pitný režim a vyvarovat se konzumace alkoholu, cigaret (nikotin) a dalších nepřirozených chemických substancí. Lze aké aplikovat 1-2 denní půst jednou týdně po dobu kúry. Při půlroční očistné kuře se jednotlivé bylinky užívají každá po dobu 14 dní. Jednotlivé bylinky se doporučují užívat v tomto pořadí:

1. Manayupa -- drobná bylinka do výšky 50 cm, světlerůžovofialových kvítků. Její užití značí kečuánské jméno runamanayupana, tedy "člověk neumí vyčíslit její léčivé schopnosti". Manayupa je velmi populární v tradiční fytomedicíně Střední a Jižní Ameriky. Dnešní peruánská fytoterapie užívá čaje z listu pro vyčištění krve, detoxikaci organismu od toxinů a chemikálií dnešního životního prostředí, k pročištění ledvin a močových cest a k léčbě ovariálních problémů jako záněty a podráždění, vaginálnm výtokům a krvácením, V Belize, kde je rostlina nazývána „silná záda“ máčí celou rostlinu na 24 hodin do rumu, poté užívají 1/4 šálku 3 x denně po dobu 7 - 10 dní jako účinnou pomoc při bolestech zad.

Etnobotanické užití: Při očistách krve, moderaci krevního tlaku, bronchitidách, astmatech, bolestech zad, artritidách, revmatismech doprovázených alergickými reakcemi, pri alergiích.

Dávkování: 2x denně 1-2 kapsle

Kontraindikace: Může snižovat krevní tlak! Manayupa má velice silné močopudné účinky a neměli by jí užívat pacienti se zvětšenou prostatou. 

Složení: 100 ks želatinových kapslí 350 mg sušené, řezane byliny (nati) lat. Herba desmodii

Schváleno hlavním hygienikem ČR:HEM:350-12.08.03-22778 

2. Flor de Arena - Drobná bylinka, rostoucí v písčitých oblastech Peru, ale i na Galapágách. Typická šedozelená barva spolu s místem výskytů ji dala jméno Flor de Arena, což v překladu znamená "květ písku".

Krátká charakteristika zmiňovaných složek v čerstvém materiálu a jejich vliv na lidské zdraví:

Kyselina rozmarýnová má protizánětlivé, antivirové a antioxidační vlastnosti. Kyselina kávová působí bakteriostaticky, protizánětlivě a jako hepatoprotektivum. Přítomnost quercetinu s obdobnými vlastnostmi zvyšuje tento účinek - především schopnosti antioxidační, protizánětlivé, hepatoprotektivní, stejně jako mírně hypoglykemické, antikoagulační, také zmírňuje negativní dopad radioterapie. Rutosid je cennou rostlinou složkou díky svým antioxidačním a cévy ochraňujícím vlastnostem. Hyperosid má kromě protizánětlivého účinku ještě močopudné vlastnosti (což podporuje čištění těla). Přítomné steroly také zesilují protizánětlivé vlastnosti čerstvé drogy. Dále působí protihorečnatě a podporují léčbu zánětu prostaty. Mastné kyseliny pozitivně ovlivňují stav pokožky, ochraňují cévní stěny a podporují hospodaření s lipidy. Nesmírně hodnotné nenasycené mastné kyseliny jako např. kys. α-linolenová se účastní tvorby protizánětlivých mediátorů v lidském těle. Blahodárné účinky železa a vápníku na lidské zdraví jsou samozřejmé a jejich výskyt ve flor de areně je podstatný. Všechny skupiny sloučenin obsažených v čerstvé flor de areně mají doloženou a dobře známou, různorodou biologickou aktivitu. Pro své vlastnosti může prospěšně ovlivňovat proces „čištění těla“ či jinými slovy detoxikace.

Etnobotanické užití: pro celkovou očistu organismu, zlepšení funkce jater ledvin, celkovou podporu správného metabolismu a účinné snížení hladiny kyseliny močové v organismu.

Dávkování: 2x denně 1-2 kapsle

Kontraindikace: Nejsou popsané či známé

Složení: 100 ks želatinových kapslí 350 mg sušené, řezane byliny (nať) lat. Herba tiquiliae.

Schváleno hlavním hygienikem ČR:HEM:350-14.7.04-19518 

3. Hercampuri - Jedna z nejstarších zdokumentovaných bylinek Jižní Ameriky. Kečuánský název Jircam purec (ten, který kráčí), popisuje léčitele, jak s vakem bylinek obchází nemocné. Systematicky nevyjasněný taxon často zaměňována s obdobnými druhy (Gentionella nintuda, Gentiana prostrata). Obsažené sekoirididní hořčiny jsou účinná stimulancia sekrece slin a žaludeční šťávy (amara), mírná roborancia a tonika. Farmakologický profil doplňuje také účinek monoterpenického alkaloidugentianinu, který experimentálně prokázal protizánětlivý, antihypertenzivní, myorelaxační efekt a mírně stimuluje CNS.

Etnobotanické užití: pro podporu jaterní činnosti, ke snížení cholesterolu, k celkové očistě organismu, redukuje nadváhu a správné podporuje trávení.

Dávkování: 2x denně 1-2 kapsle

Kontraindikace: Je vyloučeno užití duodenálních při žaludečních vředech, při hnisavém zánětu žlučníku a neprůchodnosti žlučovodů!

Složení: 100 ks želatinových kapslí 350 mg sušené, řezane byliny (nati) lat. Herba gentianellae.

Schváleno hlavním hygienikem ČR:HEM:350-12.08.03-22778 

Po skončení kúry je vhodné doplnění minerálních látek (vápník, HOŘČÍK , ZINEK, mangan apod.). Více ZDE

 

« zpět
contents ©2018 www.bionebe.cz | Standa-David.com