Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Polníček je listová zelenina s příjemnou oříškovou chutí, která obsahuje vysoké množství hořčíku, nejdůležitějšího minerálu proti stresu. HOŘČÍK dále aktivuje kolem 300 enzymů v našem těle, bez kterých metabolismus člověka velmi strádá.

V listech se skrývá také velké množství vitamínu A a ŽELEZA. Bledá pokožka nebo únava může být prvním signálem pro nedostatek železa. Kostní dřeň nemůže při nedostatku železa tvořit dostatek červených krvinek, které jsou "přepravci" kyslíku v celém našem těle. Polníček se proto jeví jako velmi vhodný pro děti, kterým pomáhá soustředit se, předcházet únavě a bledé pokožce. Je však ideální svačinkou nejen pro děti, ale i pro dospěláky. Úplně postačí konzumace 2-3x týdně hrst čerstvých lístků.

Polníček v našich obchodech příliš nebýval, ale nyní už je na pultech k dispozici. Jde o planou listovou zeleninu, která je oblíbená hlavně v Německu a Dánsku, ale lidé u nás si už také vyhranili místečko pro polníček na svých zahrádkách. To je skvělé, že tak bezvadná listová zelenina si získává stále větší popularitu i v České republice.

TIP: Ušlehaná citrónová šťáva smíchaná s lžičkou medu dodá polníčku v salátech zajímavou chuť. Saláty je vhodné vždy pokapat olivovýcm olejem. Děláme to pro správný účinek BETAKAROTENU - vychytávače VOLNÝCH RADIKÁLŮ Usmívající se

contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com