Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Jahody

Jahody obsahují antokyany, červené barvivo obsahující karoten. KATECHINY obsažené v jahodách na sebe vážou toxické látky a vylučují je z organismu pryč. Jahody jsou tedy výborné ovoce pro očistnou kúru. Dále jsou bohaté na kyselinu listovou, vitamín C a draslík. Vzhledem k vysokému obsahu manganu konzumací jahod povzbuzujme funkci štítné žlázy, snižujeme únavu a podrážděnost.

Jahody bývají pro mnohé alergeny kvůli obsahu katechinů (tříslovin). Jahody dále bývají velmi často ošetřovány pesticidy kvůli skladování a dopravě do dalších a vzdálenějších zemí. Je-li u vás alergie, vyzkoušejte raději jahody z místní produkce nebo rovnou z farmy. Takové jahody se nemusejí ošetřovat pesticidy pro jejich skladování, neboť si je mnohdy můžete nasbírat sami přímo z polí. Pochopitelně pod podmínkou povolení farmáře.

U jahod znamená více slunce, více cenných látek uvnitř. Největším pokladem jsou z vlastní zahrádky, kde si je jistě žádnými pesticidy sami kontaminovat nebudeme. Existuje několik tisíc odrůd jahod, vyberte si proto pro sebe na svou vlastní zahrádku právě tu svou nejoblíbenější.

contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com