Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

WOCA a RUBIO - ekologické čištění, údržba a péče o dřevo v interiérech a exteriérech -> Výrobky pro dřevěné podlahy

Woca - olejolak hedvábný mat 30 2,5 litru 

Vaše cena: Kč s DPH
Běžná cena:2 289,00 Kč
Ušetříte - sleva:10% / 229,00 Kč
Množství skladem:0

 WOCA - olejolak hedvábný mat 30

• 1K lak na olejovém základě, obsahuje rozpouštědlo
• Odolný proti opotřebení
• Vhodný i pro olejované podlahy
• Zvýrazní barvu dřeva
• Vhodný pro dětské hračky
• Doporučen z hlediska biologie bydlení

Spotřeba: 8-10 m2/litr

Díky Olejo-laku je povrch více odolný. Rychle schne a snadno se nanáší. Aplikuje se na dřevěné povrchy jako např. podlahy, stoly, police, atd.

Jak správně postupovat?

1) Příprava: Dřevo musí být čisté, suché a zbavené pryskyřic, tuků, vosků ale i zbytků čisticích a konzervačních prostředků.

2) NANÁŠENÍ NA STARÉ VRSTVY LAKU: Zcela odstranit zbytky starých nátěrů. Důkladně přebrousit smirkovým papírem – začít zrnitostí 36 a skončit zrnitostí 120. Důkladně odstranit prach a nečistoty po broušení. Odmastit povrch intenzivním čističem. Lak nanášet štětcem nebo válečkem ve 2 vrstvách; mezi jednotlivým lakováním přebrousit smirkovým papírem se zrnitostí 120. Pak provést činnosti popsané níže.

3) NOVÉ LAKOVÁNÍ: Nové dřevo: Přírodní povrch odmastit intenzivním čističem. Následně přebrousit smirkovým papírem se zrnitostí 120. Pečlivě odstranit prach a pozůstalosti po přebroušení. Dřevo přebrousit jemným smirkovým papírem: Nanášet štětcem nebo válečkem ve 2 vrstvách. Po zaschnutí první vrstvy přebrousit smirkovým papírem se zrnitostí 120. Důkladně odstranit prach a nečistoty po broušení.

4) ČIŠTĚNÍ A PÉČE O LAKOVANÉ POVRCHY: Pro pravidelnou péči používejte mýdlo na lakované a vinylové podlahy či mýdlo ve spreji  a pečující balzám na lak.

Upozornění: Hrozí samovznícení! Hadry nasáklé olejem a prachem po broušení se mohou samočinně vznítit. Hadry namočit ve vodě nebo skladovat v hermeticky uzavřených nádobách, následně likvidovat.

 logo

Výrobky pro péči o dřevo WOCA se zkouší v laboratořích v Ústavu pro stavební biologii v Rosenheimu (IBR), který je doporučil z hlediska ekologie bydlení. Ověřuje se účinek na lidské zdraví a na životní prostředí pomocí výrobních procesů a výrobků, které se používají ke stavbě, zařizování a bydlení.

Společnost WoodCare Denmark je cerfifikována podle následujících standardů:

ISO 9001: 2000 Mezinárodní standard pro kontrolu kvality
ISO 14001: 2004 Mezinárodní standard pro systém environmentálního managementu

Systém kvality a řízení vlivů na životní prostředí zajišťuje, že prodej, nákup a vývoj výrobků i výroba probíhají podle stanovených postupů a instrukcí, které jsou známy všem pracovníkům. ISO 9001 zajišťuje, že je splněna stanovená kvalita postupů i výrobků, a tak vznikají výrobky stejnorodé kvality. ISO 14001 zohledňuje všechny aspekty životního prostředí jak ve výběru surovin, v interním životním prostředí, tak i při manipulaci s odpadem.

U výrobku byla testována migrace kovů (As, Hg, Se, Cr, Sb, Cd, Pb, Ba) ze vzorků podle normy EN 71 1995 Bezpečnost hraček část 3: Migrace určitých prvků. Nebyla zjištěna žádná migrace uvedených kovů nad hranicí rozpoznatelnosti (10 - 50 ppm). Všechny výrobky pro interiéry jsou tedy vhodné pro dětské hračky.

Zkušební norma DIN 53160 - Podle výsledků zkoušek nevykázaly zkušební pásy nanesené na různé dřevěné povrchy žádné viditelné zabarvení. Jsou tedy stálobarevné i při působení potu a slin.

Všechny produkty WOCA Denmark splňují směrnice EU stanovující limit pro emice VOC (těkavé organické látky).

« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com