Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

WOCA a RUBIO - ekologické čištění, údržba a péče o dřevo v interiérech a exteriérech -> Výrobky pro ošetření dřeva v interiéru

Woca - olej na dřevěné kuchyňské pracovní desky přírodní barva 0,75 l 

Vaše cena: Kč s DPH
Běžná cena:931,00 Kč
Ušetříte - sleva:15.04% / 140,00 Kč
Dostupnost:skladem
Množství:

Woca - olej na dřevěné kuchyňské pracovní desky přírodní barva 0,75 l

- silná ochrana proti vodě a špíně
- pro tmavé i světlé dřevo
- zdůrazní barevné tóny dřeva
- vhodný pro dětské hračky
- doporučený z hlediska biologie bydlení
- certifikace FDA
- vydatnost 9 -11m2/0,75l

Vhodný pro konečnou úpravu kuchyňských pracovních desek a interiérového nábytku. Olej na dřevěné pracovní desky je vyvinut pro neošetřené, nebo dříve olejované, broušené dřevěné povrchy. Tento olej vytváří na dřevu povrch, účinně odpuzující vodu a nečistoty. Pro tmavé druhy dřevin (mahagon, merbau, teak, třešeň, atp.) je vhodné použít WOCA Olej na dřevěné pracovní desky v provedení „přírodní“. Tato varianta dodává tmavému dřevu měkký, zlatavý barevný tón. Pro světlejší druhy dřevin (jasan, dub, buk, javor, bříza a borovice) doporučujeme použít WOCA olej na dřevěné pracovní desky v provedení „bílý“. Tato varianta oleje zdůrazní krásnou světlou barvu dřeva.

Potřebujete:

Štětec, váleček, příp. bavlněný hadr nepouštějící vlákna. Pro „broušení pod olejem“ brusný papír o zrnitosti P320-400. Pro zaleštění - bílý PAD.

Jak správně aplikovat?

1) Jestliže je povrch velmi hladký, zdrsněte jej brusným papírem o zrnitosti P180. Ujistěte se, že dřevo je suché, zbavené nečistot a mastnoty. Pro vyčištění dřeva doporučujeme použít prostředku WOCA intenzivní čistič. Po skončení čistícího procesu nechte dřevo schnout nejméně 8 hodin.

2) Před použitím olej důkladně zamíchejte. Pomocí štětce aplikujte olej v dostatečné míře pro vytvoření rovnoměrného filmu. Při teplotě cca 20°C ponechejte olej cca 20-30 minut vsakovat do dřeva. Toto broušení provádějte podélně ve směru let. Dřevo musí být dostatečně zalito olejem. Touto metodou docílíte rychlejšího vsakování oleje a excelentně hebkého povrchu. Poté setřete přebytečný olej z povrchu dřeva měkkým bavlněným hadrem, který nepouští vlákna. Nenechte uschnout přebytečný olej na povrchu!
Povrch opatrně zaleštěte pomocí leštícího PADu. Tímto dojde k dokonalejšímu uzavření povrchu a vytvoření houževnatého ochranného filmu. - U velmi savých povrchů opakujte proceduru impregnace až do nasycení. Nasycený a zaleštěný povrch nechte vyzrát (vytvrdit) po dobu 24 hodin (20°C). V průběhu vytvrzování zajistěte, aby nedošlo ke zmáčení povrchu vodou.

Údržba

Pro údržbu použijte opět olej na kuchyňské desky nebo pečující gel na pracovní desky. Údržbu doporučujeme provádět 4 x do roka, nebo tak často, jak je to třeba. Před nánosem údržbové vrstvy oleje, povrch pečlivě vyčistěte.
Doporučujeme použití přípravku intenzivní čistič, omytí vodou a následné vysychání po dobu 8 hodin.

Upozornění:

Riziko samovznícení: pro zamezení rizika samovznícení je nezbytné aby olejem kontaminované hadry byly namočeny vodou a následně uloženy do uzavřené plechovky.

Výrobky pro péči o dřevo WOCA se zkouší v laboratořích v Ústavu pro stavební biologii v Rosenheimu (IBR), který je doporučil z hlediska ekologie bydlení. Ověřuje se účinek na lidské zdraví a na životní prostředí pomocí výrobních procesů a výrobků, které se používají ke stavbě, zařizování a bydlení.

Společnost WoodCare Denmark je cerfifikována podle následujících standardů:

ISO 9001: 2000 Mezinárodní standard pro kontrolu kvality
ISO 14001: 2004 Mezinárodní standard pro systém environmentálního managementu

Systém kvality a řízení vlivů na životní prostředí zajišťuje, že prodej, nákup a vývoj výrobků i výroba probíhají podle stanovených postupů a instrukcí, které jsou známy všem pracovníkům. ISO 9001 zajišťuje, že je splněna stanovená kvalita postupů i výrobků, a tak vznikají výrobky stejnorodé kvality. ISO 14001 zohledňuje všechny aspekty životního prostředí jak ve výběru surovin, v interním životním prostředí, tak i při manipulaci s odpadem.

U výrobku byla testována migrace kovů (As, Hg, Se, Cr, Sb, Cd, Pb, Ba) ze vzorků podle normy EN 71 1995 Bezpečnost hraček část 3: Migrace určitých prvků. Nebyla zjištěna žádná migrace uvedených kovů nad hranicí rozpoznatelnosti (10 - 50 ppm). Všechny výrobky pro interiéry jsou tedy vhodné pro dětské hračky.

Zkušební norma DIN 53160 - Podle výsledků zkoušek nevykázaly zkušební pásy nanesené na různé dřevěné povrchy žádné viditelné zabarvení. Jsou tedy stálobarevné i při působení potu a slin.

Všechny produkty WOCA Denmark splňují směrnice EU stanovující limity pro emise VOC (těkavé organické látky).


« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com