Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Doplňky stravy - rybí olej, chlorella, spirulina, yucca, hořčík, probiotika.....

Natur calm - proti stresu 226 g 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:0

Magnesium supreme - proti stresu 226 g

Hořčík a vápník jsou základní živiny, které musí být ve vzájemné rovnováze, abyste mohli zažívat opravdové zdraví. Na buněčné úrovni je jejich význam zásadní. Vápník a hořčík jsou dvě strany jedné mince. Vápník působí na vzruch v nervech, zatímco hořčík je zklidňuje. Vápník svaly stahuje. Hořčík je nezbytný ke svalovému uvolnění. Vápník je důležitý pro srážlivost krve, zato hořčík se stará o volné proudění krve.

"Jak naše strava, tak tendence k nadměrnému doplňování vápníku vedou k tomu, že je téměř nemožné mít dostatek hořčíku" - Carolyn Dean, MD, ND, lékařka a autorka knihy o hořčíku "The magnesium miracle"

Možné symptomy nedostatku hořčíku:

- nízká úroveň energie
- únava
- slabost
- slábnoucí kosti
- hormonální nerovnováha
- nespavost
- napětí ve svalech, křeče
- vápenatění orgánů
- nepravidelný srdeční rytmus
- úzkost
- nervozita
- podrážděnost

Vápník a hořčík: Otázka rovnováhy

Při každém úderu srdce, každém pulsu a každém nádechu a výdechu zažíváme stahující a uvolňující součinnost těchto dvou minerálů. Jsme-li ve stresu, naše buňky, které ve svém klidovém stádiu obsahují hořčík, projdou změnou. Vápník, který je jinak vně buněk, do nich vchází a tím se zvyšuje jeho hladina.To je stav aktivní, při kterém se například buňka svalu stáhne a napne sval. Poté opět hořčík vytlačí vápník z buňky a ta se dostane do klidového stavu. Můžeme si také představit, že to funguje jako vypínač: Vypnuto je hořčík, zapnuto je vápník.

Co se však stane s buňkou. která není v rovnováze, v níž chybí nebo je nedostatek hořčíku? Zjednudušeně řečeno se nikdy zcela "nevypne." To znamená, že vápník neustále proniká do buňky a stimuluje její činnost ("zapnuto"). Výsledkem je stres doprovázený jedním nebo více symptomy nedostatku hořčíku.

Hořčík pomáhá svalům a nervům správně fungovat. Udržuje stálý srdeční rytmus, podporuje imunitní systém a také se podílí na posilování kostí. Tento základní minerál pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, podporuje normální krevní tlak a je potřebný k výrobě udržování energie. Proto je v mnoha výzkumech o hořčíku řečeno, že není pro zdraví kritičtější faktor než hořčík.

Vápník - příliš mnoho dobrého?

Nedostatek vápníku může být závažnou záležitostí, kterou se zabývá mnoho médií a reklam. Vápník je důležitým prvekm, který naše tělo nezbytně potřebuje každý den, ale nadbytek vápníku může vytvořit problém. Doporučená denní dávka vápníku je 800mg podle Vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 450/2004 Sb. To ovšem nezahrnuje vápník v doplňcích stravy a nezohledňuje samozřejmě hořčík potřebný k vyvážení tohoto množství vápníku. Je mnoho lidí, kteří denně doplňují 1200-1500mg vápníku navíc k tomu, který přijímají v běžné stravě (kelímek jogurtu obsahuje přibližně 345 mg vápníku, hrnek mléka přibližně 306 mg). Nevstřebaný vápník může skončit v měkkých tkáních těla, kde se ukládá a tvrdne (vápenatí) nebo se dostává do moči, kde může tvořit nepřijemné ledvinové kameny. Hořčík je prokazatelným inhibitorem krystalizace moči. Hořčík svou přítomností v moči brání tvorbě konkrementů ("kamenů"). Je-li koncentrace hořčíku v moči nízká, může vlivem PŘEKYSELENÉHO ORGANISMU a nedostatečně vstřebaného vápníku docházet ke tvorbě kaménků. Jak kaménky vzniknou? Nevstřebaný a přebytečný vápník vytváří ve střevě spolu s kyselinou šťavelovou nerozpustný šťavelan vápenatý - "kámen".

Pokud nejsou oba minerály (vápník a hořčík) v rovnováze, vznikne nedostatek hořčíku (nadbytek vápníku sám o sobě může způsobit nedostatek hořčíku). To může vyústit jak už je zmíněno výše, v neschopnost zotavit se rychle ze stresu a může být samo o sobě zdrojem stresu.

Máte zdravou úroveň hořčíku?

Mnozí lidé nemají dostatek hořčíku, často ani ti, kteří se jej snaží doplnit. To může mít dva důvody: Množství hořčíku, které tělo potřebuje je větší, než si lidé myslí a naprostá většina kapslí a pilulek je jen částečně vstřebatelná. Nedostatek hořčíku může být způsoben mnoha stresy, které na tělo působí, včetně - ale ne jenom - nedostatku hořčíku, emocionálního stresu, léků (diuretika, antibiotika, inzulin, kortizon), náročného sportu, cukrovky, poruch trávení a příliš velkého množství vápníku ve stravě.

Magnesium supreme - protistresový nápoj

Magnesium supreme (dříve Natural calm) je nápoj pro obnovení zdravé úrovně hořčíku a vyvážení příjmu vápníku - výsledkem je přirozená úleva od stresu. Magnesium supreme byl vyvinut předním odborníkem na výživu Peterem Gillhamen a stal se nejprodávanějším hořčíkovým doplňkem v mnoha zemích (SPINs data, 2008). Představuje patentový postup, který přináší nejvstřebatelnější a nejefektivnější a rychle účinkující hořčík do těla (viz video). Magnesium supreme se stará o nadbytečný vápník v těle a postupně může snížit jeho nahromadění, takže poskytuje okamžitou úlevu od mnoha symptomů nedostatku hořčíku. Magnesium supreme je hořčík v iontové formě, takže je připraven ke své práci ihned.

Doporučené dávkování: Individuální potřeba se může lišit. Začněte půl lžičkou - 1g (nebo i méně) denně a postupně zvyšujte dávku na dvě lžičky - 4g (nebo více, podle potřeby). Pokud jsou střeva správně uvolněná, pak jsou dvě lžičky optimální. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Možno pít s jídlem í na lačno. Toto balení vystačí na 56-90 dnů.

Příprava: Nasypte prášek do sklenice nebo hrnku a zalijte asi 100 ml vařící vody. Zamíchejte a nechte rozpustit. Dolijte vodu na příjemnou teplotu a pijte jako teplý čaj. Druhou možností je jednoduše prášek rozpustit ve sklenici nebo láhvi studené vody.

Složení: uhličitan hořečnatý, kyselina citronová.

Magnesium supreme je vysoce vstřebatelná patentovaná forma citronanu hořečnatého v iontové podobě s vyváženým pH.

Neobsahuje kvasnice, mléko, vejce, lepek, sóju, pšenici, cukr, škrob, konzervanty ani umělá barviva a příchutě.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu.

 

« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com