Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

WOCA a RUBIO - ekologické čištění, údržba a péče o dřevo v interiérech a exteriérech -> Výrobky pro dřevěné podlahy

Woca - olejová barva americký ořech odstín 119 na dřevěné podlahy 2,5 litru 

Vaše cena: Kč s DPH
Běžná cena:3 804,00 Kč
Ušetříte - sleva:15.01% / 571,00 Kč
Dostupnost:skladem
Množství:

Woca - olejová barva americký ořech odstín 119 na dřevěné podlahy 2,5 litru

- barví a chrání současně
- pro ruční i strojové nanášení
- vhodný pro dětské hračky
- doporučen z hlediska biologie bydlení
- vydatnost 10 -12 m2/litr
- olej Colour chrání a barví v jedné pracovní operaci
- je možné ho použít pro všechny podlahy ošetřené louhem, pro neupravené, obroušené nebo nové dřevěné nebo korkové podlahy.

Pigmentový olej: k dostání v 10 odstínech

118 - extra bílá                                             106 - tmavě-červenohnědá
341 - cream                                                  114 - žulově šedivá
101 - světle hnědá                                         349 - antik 
102 - tmavě hnědá                                        119 - americký ořech
314 - extra šedá                                            120 - černá

Potřebujete:

Použíjte leštičku se zelenou a béžovou/bílou leštící vložkou, váleček na roztírání oleje a savé utěrky. Nářadí čistěte olejovým ředidlem.

Bezpečnostní upozornění!

Utěrky nasáklé olejem a brusný prach se mohou samovolně vznítit. Namočte je proto do vody a
uchovávejte a likvidujte je v těsně uzavřené nádobě.

Jak správně postupovat?

Olej Colour připraví zbarvený povrch odolný vůči optřebení, které odpuzuje nečistoty. Vhodné povrchy jsou např.: dub, jasan, smrk, modřín, borovice, týk a korek. Neupravené dřevo musí být jemně zbroušené (zrnitost 100-120). Podlahu pečlivě vyčistěte 125 ml intenzivního čističe rozmíchaného v 5 l vody. Podlaha musí bít před ošetřením olejem dokonale čistá, zbavená mastnoty a suchá. Maximální vlhkost dřeva 12%, teplota oleje a místnosti 18°C. Pro rovnoměrné napuštění barvou je možno před úpravou olejem Colour aplikovat pečující olej v přírodní variantě. Maximální doba působení 1 hodina.

Olej Colour před upotřebením a během práce pečlivě protřepte. Olej naneste rovnoměrně roztíračem nebo válečkem na plochu 15 m² a nechte ho cca 10 minut vsáknout. Suchá místa doolejujte. Pak olej Colour ručně nebo leštičkou zapracujte do povrchu bílým padem tak, aby už povrch další olej nevstřebával. Přebytečný olej stáhněte gumovou stěrkou a odeberte ho nebo doplňte čerstvým olejem a rozetřete ho na další ošetřované plochy. Na povrchu nesmí zůstat žádný olej – zbytky oleje popřípadě vytřete dosucha utěrkou.

Nechte částečně zatvrdnout po dobu zhruba 6 hodin a doleštěte povrch bílým padem s minimálním množstvím oleje (cca 100 ml na 10 m²) Přebytečný olej odstraňte utěrkami. Šetrný vstup na podlahu je možný po 24 hodinách. Během doby vytvrzení cca 72 hodin zabraňte přístupu zvířat (psi, kočky apod. kvůli poškrábání) na ošetřenou podlahu.

Výrobky pro péči o dřevo WOCA se zkouší v laboratořích v Ústavu pro stavební biologii v Rosenheimu (IBR), který je doporučil z hlediska ekologie bydlení. Ověřuje se účinek na lidské zdraví a na životní prostředí pomocí výrobních procesů a výrobků, které se používají ke stavbě, zařizování a bydlení.

Společnost WoodCare Denmark je cerfifikována podle následujících standardů:

ISO 9001: 2000 Mezinárodní standard pro kontrolu kvality
ISO 14001: 2004 Mezinárodní standard pro systém environmentálního managementu

Systém kvality a řízení vlivů na životní prostředí zajišťuje, že prodej, nákup a vývoj výrobků i výroba probíhají podle stanovených postupů a instrukcí, které jsou známy všem pracovníkům. ISO 9001 zajišťuje, že je splněna stanovená kvalita postupů i výrobků, a tak vznikají výrobky stejnorodé kvality. ISO 14001 zohledňuje všechny aspekty životního prostředí jak ve výběru surovin, v interním životním prostředí, tak i při manipulaci s odpadem.

U výrobku byla testována migrace kovů (As, Hg, Se, Cr, Sb, Cd, Pb, Ba) ze vzorků podle normy EN 71 1995 Bezpečnost hraček část 3: Migrace určitých prvků. Nebyla zjištěna žádná migrace uvedených kovů nad hranicí rozpoznatelnosti (10 - 50 ppm). Všechny výrobky pro interiéry jsou tedy vhodné pro dětské hračky.

Zkušební norma DIN 53160 - Podle výsledků zkoušek nevykázaly zkušební pásy nanesené na různé dřevěné povrchy žádné viditelné zabarvení. Jsou tedy stálobarevné i při působení potu a slin.

Všechny produkty WOCA Denmark splňují směrnice EU stanovující limity pro emise VOC (těkavé organické látky).« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com