Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Peruánské byliny,očistné kúry,maca....

Wira-wira - bylina z Peru sypaný čaj 50 g 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:2
Množství:

Wira-wira - bylina z Peru sypaný čaj 50 g

Druh horské protěže z čeledi hvězdnicovitých. Drobná světlošedozelená až žlutavě zabarvená rostlinka se žlutými kvítky, dorůstající výšky 20 - 40 cm. Celá rostlinka je pokrytá bělavým chmýřím. Výskyt ve výškách kolem 3500 m.n.m. v kamenitém terénu vyhledává vlhká až vodnatá místa jihoamerických And. Některé zdroje uvádí užití druhu Gnaphalium graveolens ssp. viravira Mold. resp. Gnaphalium viravira Mold. (hlavně v oblastech okolo Cuzca), jiné zase pod názvem WiraWira druh Gnaphalium dombeyanum D.C. (převážně z okolí Arequipy). V tradičním nativním léčitelství horských indiánských kmenů je etnobotanicky používána k léčbám katarů sliznic krku, dýchacích cest, při nachlazení, rýmě, kašli a podobných obtížích. Obsahuje taniny, slizy, alkaloidy, triterpeny, steroly, betasitosterol, glukosidy, antrakinony, flavony, chalkony, diterpenické labdeny a gnaphaleny, kterým jsou připisovány zklidňující účinky působící především na sliznice dýchacích cest, krku a nosu, které uvolňují při jejich ucpání. V některých zdrojích je též popisován efekt antiastmatický a spasmolytický. Pro svou specifickou, lehce nahořklou, příjemnou chuť je vyhledávaným nápojem zvláště v chladnějším počasí. Takto nám tradiční použití předal selesiánský mnich českého původu, reverend Jaroslav Soukup, SDB, působící dlouhá léta mezi domorodci Amazonie, který je právem považován za zakladatele botanické systematiky peruánské flóry a za předního etnobotanika, mimo jiné autora Slovníku domorodých názvů peruánské flóry a Katalogu rodů.

Kontraindikace: Nejsou popsány
Vedlejší účinky: Obsahové látky mohou u zvláště citlivých jedinců zapřičinit alergickou reakci. Není určeno pro děti do 6 let!
Tradiční etnomedicinální léčebný předpis:

Při nachlazení, zánětu dýchacích cest či dutin se užívá nálev připravený v poměru 3 - 5 gramů na litr vody.

Fytoterapeutické vlastnosti:

Antimikrobiální, antiseptický, antiastmatický, bronchodilatační, expektorační, spasmolytický

Fytochemické složení:

Třísloviny, slizy, alkaloidy, triterpeny, steroly, betasitosterol, glukosidy, antrakinony, flavony, chalkony, diterpenické labdeny a gnaphaleny

 

 

« zpět
contents ©2018 www.bionebe.cz | Standa-David.com