Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Peruánské byliny,očistné kúry,maca....

Roční očistná kúra 7 peruánských bylin (trvá 70 dní) 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:1
Množství:

Roční očistná kúra 7 peruánských bylin (trvá 70 dní)

Roční očistná kúra trvá pouze 70 dní. Název roční získala proto, že její další aplikace je vhodná až rok.

Bylinky se podle domorodých kmenů žijících v Peru užívají v tomto pořadí:

1. Manayupa - drobná bylinka do výšky 50 cm, světlerůžovofialových kvítků. Její užití značí kečuánské jméno runamanayupana, tedy "člověk neumí vyčíslit její léčivé schopnosti". Desmodium ascendens je mnohočetná hubená rostlina, dělíc se dorůstá výšky až 50cm, bohatých purpurově rudých kvítků, plodící zelené plody/fazolky dlouhé 30cm. V mnoha tropických oblastech ji lze nalézt na loukách, v otevřených lesech, ale i v blízkosti cest. Kmeny amazonského deštného pralesa ji dnes používají více jak v minulosti. Vodní macerát celé rostliny se podává při nervových obtížích ( nervozitách ) nebo se též používá jako přísada do koupele při léčbách vaginálních infekcí. Některé indiánské naivní kmeny věří v její magickou sílu, vrátit zamilovanému jeho ztraceného partnera, jemuž má být podána. Kmeny z povodí Rio Pastaza ( Ekvádor ) potírají odvarem z listů prsy rodiček k podpoře laktace. Jiné kmeny používají D.ascendens jako antikoncepci. Dále pak indiánské kmeny používají odvar z listů při souchotinách, drcenými čerstvými listy smíchanými s citroníkovou šťávou potírají rány a poranění, a roztok z listů je používán jako antikoncepce a při křečích (bolestech) genitálií. Ethnobotanický přehled uvádí více jak 8000 případů z různých částí Brazílie,kdy odvar ze sušeného kořene D.ascendens je velmi populárním základním léčivem při malárii. Indiáni kmene Garifuna ( Nikaragua ) užívají odvar z listu při průjmech, venerických chorobách a jako digestivum. Manayupa je velmi populární v tradiční fytomedicíně Střední a Jižní Ameriky. Dnešní peruánská fytoterapie užívá čaje z listu pro vyčištění krve, detoxikaci organismu od toxinů a chemikálií dnešního životního prostředí, k pročištění ledvin a močových cest a k léčbě ovariálních problémů jako záněty a podráždění, vaginálnm výtokům a krvácením, V Belize, kde je rostlina nazývána „silná záda" máčí celou rostlinu na 24 hodin do rumu, poté užívají 1/4 šálku 3 x denně po dobu 7 - 10 dní jako účinnou pomoc při bolestech zad. Alternativně se celá rostlina vaří ve třech šálcích vody po 10 minut, užívá se 1 šálek horkého čaje před jídlem po dobu tří až pěti dnů při bolestech zad, svalů, potížích s ledvinami a impotenci. Brazilská fytomedicína používá sušeného listí při léčbách krvácení, bolestech těla a svalů, blenorhagii a průjmech.

Etnobotanické užití: Při očistách krve, moderaci krevního tlaku, bronchitidách, astmatech, bolestech zad, artritidách, revmatismech doprovázených alergickými reakcemi, pri alergiích.

Dávkování: 1-2 polévkové lžíce (přibližně 5 gramů) na litr vody, připravit nálev a popíjet v průběhu dne 600 ml až 1 litr.

Kontraindikace: Může snižovat krevní tlak! Manayupa má velice silné močopudné účinky a neměli by jí užívat pacienti se zvětšenou prostatou.

2. Flor de Arena - Drobná bylinka, rostoucí v písčitých oblastech Peru, ale i na Galapágách. Typická šedozelená barva spolu s místem výskytů ji dala jméno Flor de Arena, což v překladu znamená "květ písku".

Etnobotanické užití: pro celkovou očistu organismu, zlepšení funkce jater ledvin, celkovou podporu správného metabolismu a účinné snížení hladiny kyseliny močové v organismu. Bylina rostoucí v Andách, Flor de Arena patří v herbální medicíně k nejčastěji doporučovaným. Surovinou užívanou ve fytoterapii je rozpadavé květenství byliny, která nese latinské pojmenování Tiquilla paronychioides (Phil.) A. T. Richardson. Její listy jsou oválné, květy sdružené do hroznů. Mladé výhonky a listy jsou pokryty jemným chmýřím. Čerstvá droga je šedá, bez zápachu. Sklizeň se provádí z divoce rostoucích kultur. O obsahu aktivních složek existuje velice málo informací a aplikace rostliny je založena převážně na tradicionálním použití a zkušenostech obyvatel Peru, stejně jako na doporučeních odborných fytoterapeutů z oblasti And.

Dávkování: 1-2 polévkové lžíce (přibližně 5 gramů) na lit vody, připravit nálev a popíjet v průběhu dne 600 ml až 1 litr.

Kontraindikace: nejsou popsané či známé

3. Agracejo - (čte se argacecho) nazývaný také Coralitis. Kosmopolitně rozšířený keř u nás známý jako dřišťál. Drobné, protáhlé plody červené až modré barvy jsou jedlé, nakládají se do kyselého nálevu. V Peru roste 6 z 50 celosvětově rozšířených druhů tohoto rodu.

Etnobotanické užití: Při očistě jater a žlučníku, pro podporu metabolismu, pro zlepšení vyměšování žluči, pro podporu a ochranu sliznice žaludeční stěny, při nadýmání, při bakteriálních a virových zánětech žaludku a v případě žlučníkového písku či kaménků. Užívá se v kombinaci s očistnými kúrami.

Dávkování: 1-2 polévkové lžíce (přibližně 5 gramů) na lit vody, připravit nálev a popíjet v průběhu dne 600 ml až 1 litr.

Kontraindikace: U citlivých jedinců může vyvolat alergickou reakci. Nepřekračovat dávku 5 gramů na litr vody ani dobu užití 14 dní!

4. Hercampuri - Jedna z nejstarších zdokumentovaných bylinek Jižní Ameriky. Kečuánský název Jircam purec (ten, který kráčí), popisuje léčitele, jak s vakem bylinek obchází nemocné. Horská bylinka drobného dikotonicky větveného stonku, vytvářející trsy. Drobné tmavě modré až nafialovělé květy, oboupohlavní s pěti okvětními lístky. Tmavozelený kalich složený z pěti kališních lístků, kalich delší než vlastní lístky. Výskyt ve výškách 3500 - 4000 m.n.m. v Andském regionu v oblastech s chladným klimatem. V Peru převážně v provinciích Puno, Cuzco, Cerro de Pasco, Ayacucho, Cajamarca.

Etnobotanické užití: pro podporu jaterní činnosti, ke snížení cholesterolu, k celkové očistě organismu, redukuje nadváhu a správné podporuje trávení.

Dávkování: 1-2 polévkové lžíce (přibližně 5 gramů) na lit vody, připravit nálev a popíjet v průběhu dne 600 ml až 1 litr.

Kontraindikace: je vyloučeno užití duodenálních při žaludečních vředech, při hnisavém zánětu žlučníku a neprůchodnosti žlučovodů!

5. Canchalagua - (čti:kančalágua). Drobná, plevelně rostoucí bylinka nenápadných, žlutozelených kvítků. Roste na těžko přístupných místech peruánsko-chilského pohraničí ve výškách kolem 3000 m.n.m.

Etnobotanické užití: Při jaterních a žlučníkových obtížích, pro regulaci menstruace, pro celkovou očistu organismu, očistu skvrn na kůži, tonizuje vaječníky a dělohu, je vhodná zejména pro ženský organismus svojí schopností přirozeně regulovat menstruační cyklus. Užívá se v kombinaci s dalšími bylinami v očistných kúrách.

Dávkování: 1-2 polévkové lžíce (přibližně 5 g) na 1 litr vody, připravit nálev a popíjet v průběhu dne 600 ml až 1 litr.

Kontraindikace: Obsahované látky mohou u citlivých jedinců způsobit alergickou či fotodynamickou (na slunci) reakci!

6. Flor blanca - Roste v andské oblasti na severu a ve středních částech Peru. Podle typických bílých květů uspořádaných ve válcovitých hroznech získala i své domorodé jméno Flor blanca, tedy "bílý květ". Studie prokázaly přítomnost látek estrogenní povahy (fytohormony).

Etnobotnaické užití: Při gynekologických obtížích, nepravidelné menstruaci, při mykotických, kvasinkových a mikrobiálních infekcích ženských pohlavních orgánů, dále pro očistu kůže od chronických skvrn a dalších kožních nečistot. Užívá se v kombinaci s dalšími bylinami v očistných kúrách.

Dávkování: 1-2 polévkové lžíce (přibližně 5 g) na 1 litr vody, připravit nálev a popíjet v průběhu dne 600 ml až 1 litr.

Kontraindikace: Nejsou popsané či známé

7. Sanguinaria - tuto rostlinu z čeledi laskavcovitých (Amaranthaceae) charakterizuje načervenalý stonek, kopinaté lístky a drobné bílé kvítky. Spontánně roste v příměstských oblastech nižších poloh Peru.

Etnobotanické užití: Velmi vhodná pro celkovou očistu krve, pro moderaci správného krevního tlaku a při cévní nedostatečnosti dolních končetin (křečové žíly - varixy).

Dávkování: 1-2 polévkové lžíce (přibližně 5 g) na 1 litr vody, připravit nálev a popíjet v průběhu dne 600 ml až 1 litr.

Kontraindikace: Nejsou popsané či známé

Všechny byliny jsou v balení 50 g. 

V průběhu kúry, kterou provádíme jednou ročně, nejlépe na jaře nebo na podzim, ale v podstatě kdykoli potřebujete, se doporučuje dodržovat pitný režim a vyvarovat se konzumace alkoholu, cigaret (nikotinu) a dalších nepřirozených chemických substancí. Lze aplikovat také 1-2 denní půst jednou týdne po dobu kúry. Vzhledem k obsahovaným bylinám je kúra vhodná zejména pro ženy.

 

 

 

 

« zpět
contents ©2018 www.bionebe.cz | Standa-David.com