Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Sušené peruánské byliny, očistné kúry, osvěžovače vzduchu ... -> Velká balení bylin z Amazonie - výhodnější cena -> Peruánské byliny 1 kg

Pasuchaca 1000 g  

Cena: Kč s DPH
Dostupnost:Běžně dodáváme do 7 dnů
Množství:

Pasuchaca 1000 g

Podle domorodých kmenů je etnobotanické užití: moderuje hladinu cukru v krvi, regeneruje buňky slinivky břišní, při kvasinkových a plísňových onemocněních, oparech, pro účinnou regulaci trávení, při gynekologických obtížích způsobených kvasinkami.

Drobná trvalka, žláznaté, chlupaté lodyhy, dorůstající výšky až 35 cm. Listy složené na vrcholku ze tří laloků, bilaterálně ze čtyř laloků, květy světle fialové,10 mm dlouhé složené z pěti okvětních lístků. Květy se shlukují a vytvářejí trsy. Čeleď kakostovitých zastoupená v Peru čítá 5 rodů s 56 druhy z nichž je 24 endemitů, jak vyplývá z posledních botanických studií. Druh G. dielsianum se vyskytuje pouze v severním Peru v provinciích Cajamarca, Chota, Piura a Ayabaca v nadmořských výškách kolem 3000 m.n.m. O bylině nebylo objeveno mnoho písemných záznamů, tradiční užití bylo předáváno ústně. Moderní civilizaci je poprvé zprostředkoval peruánský lékař dr. Fernando Montesinos, který informace získal od domorodce Oskara Silvy.     

« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com