Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Přírodní a bylinné čaje -> zdravotní

Čistící bylinný čaj s červenou řepou po užívání antibiotik 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:0

Čistící čaj se používá k očistným kúrám,zejména po užívání antibiotik a jiných léků.Slouží k pročištění organismu, dodává tělu cenné minerály, zlepšuje látkovou výměnu a podporuje vylučování škodlivých látek z organismu. Vhodný po užívání antibiotik nebo jiných léků, při nádorových onemocněních a po pobytu v kontaminovaném prostřední. Zvyšuje činnost jater, ledvin a střev.Čaj je možné pít dlouhodobě,zpravidla 1-3x denně.Oceněn národní značkou KLASA.Hmotnost 200 g.

Složení:červená řepa 30%,čekanka nať,kopřiva nať,vřes nať,šípek,smetanka list,violka trojbarevná nať,fazole plod,pýr kořen.

Příprava:jedna polévková lžíce se přelije 1/4 litrem vroucí vody,nechá se v zakryté nádobě 15 minut odstát a poté se scedí.Nálev se připravuje vždy čerstvý.

Dnešním nepřítelem lidstva je čas. Na většinu nemocí je nejlepším lékem klid na lůžku. Čas, kterého lidé nemají dostatek a tak se nemocí potřebují velice rychle zbavit. Antibiotika podávaná ve velkých dávkách to částečně umožňují, nicméně jejich chybné užívání nás lidstvo uvádí do řešení zcela jiných a velice závažných otázek, otázek vedlejších účinků. I když při léčbě antibiotiky výrazně převažují jejich příznivé účinky, nelze přehlížet řadu nežádoucích vedlejších účinků, které mohou nemocného poškodit a někdy i ohrozit na jeho životě. V případě porušování zákazu používání antibiotik u hospodářských zvířat, se mohou do jídelníčku člověka antibiotika přenést v potravinách. Maso určené k prodeji nesmí obsahovat stopy antibiotik. Takto kontaminované maso převážně nemusí ohrozit zdraví člověka přímo, ale stopy antibiotik by zcela jistě způsobily menší odolnost lidského organismu na podávané léky.A to je jeden z mnoha důvodů,proč preferovat BIOpotraviny. 

Znáte některé vedlejší účinky zázračných antibiotik?

Antibiotika jsou látky, které působí bakteriostaticky (zastavují růst a množení mikroorganismů, zde bakterií) nebo baktericidně (usmrcují mikroorganismy, zde bakterie) již v koncentracích, kdy ještě vážně nepoškozují makroorganismus. Mají tedy vysoký chemoterapeutický index a proto jich lze použít k léčení infekčních onemocnění. Nepůsobí však na virová onemocnění.

Nejvýznamnějšími nežádoucími důsledky pro člověka a zvířata užívající antibiotikum jsou jejich vedlejší účinky. Antibiotika mohou toxicky poškozovat, dráždit a ovlivňovat normální mikroflóru člověka či zvířete a působit jako nepřímé antivitamíny. Blokují vstřebávání minerálních látek, vitamínů B12, A, K1, K2 a C, a tím je narušeno trávení a vstřebávání živin. Dlouhodobé užívání antibiotik může vést k narušení syntézy těchto vitamínů a jejich nedostatku.

Antibiotika především likvidují potřebné a užitečné bakterie v trávicím ústrojí. Nežádoucí účinky antibiotik rozdělujeme do několika skupin:
a) projevy toxické
b) projevy alergické
c) projevy z hypovitaminózy a avitaminózy
d) projevy z proteosyntézy
e) projevy rezistence

a) Projevy toxické
Jsou známy u všech antibiotik. Mění se pouze jejich rozsah, druh a závažnost. Mezi toxická antibiotika řadíme patří např. bacitracin, vankomycin, aminogylkosidová antibiotika, amfotercin B, streptomycin aj. Toxické účinky jsou neurotoxické (streptomycin, aminoglykosidová antibiotika, polymyxin, colistin aj. ), nefrotoxické (bacitracin, neomycin, polymyxin, vankomycin aj.), hepatotoxické (tetracyklinová antibiotika, amfotericin B, viomycin aj.), hemotoxické (chloramfenikol, sulfonamidy, amfotericin B aj. ), dráždivé (po podání příliš rychlé injekci nebo ve formě koncentrovanějších roztoků). Setkáváme se s nimi také běžně u amfotericinu B, protože se neuváží přítomná porucha vylučovací funkce ledvin. Značný význam má okamžitý stav organismu a jeho schopnost detoxikovat nebo vylučovat antibiotika. Výskyt toxických účinků závisí i na druhu antibiotika, jeho dávce, cestě podání a jeho vstřebání. Antibiotika jsou vylučována ledvinami a játry, jejichž poškození vede ke kumulaci antibiotik v organismu a k překročení toxických koncentrací. Prevence před toxickými účinky antibiotik spočívá v neustálém sledování těchto životně důležitých orgánů.

b) Projevy alergické
Vyskytují se při častějším podávání antibiotik např. penicilin, prokain-penicilin, streptomycin, framykoin aj.). Projevují se horečkou, kopřivkou, dermatitidou, cévní projevy, astmatické projevy, krevní projevy a dokonce i anafylaktickým šokem. V jejich prevenci je důležité dbát na omezování antibiotik jen na skutečně indikované případy a omezovat profylaxi. Alergické reakce se vyskytují také po podávání penicilinů a cefalosporinů. Projevy jsou až po anafylaktický šok.

c) Projevy z hypovitaminózy a avitaminózy
Projevují se při dlouhotrvajících léčbách antibiotiky širokého spektra např. tetracykliny, chloramfenikol aj. Zde dochází k potlačení normální střevní mikroflóry a především vitamínu K. Jeho nedostatek vyvolává zpomalení srážlivosti krve a jeho nadbytek způsobuje hemolýzu.

d) Projevy z proteosyntézy
Příčinou je omezení proteosyntézy po vlivem antibiotik. Tetracyklinová antibiotika nebo chloramfenikol inhibují tvorbu protilátek i proti antigenům, na než jsou neúčinná př. proti vakcíně chřipky. Omezení protilátek může mít význam při častějším nosičství nákaz např. Salmonella typhi  nebo opakovaných onemocnění např. spála.

e) Projevy rezistence
Pokud je narušena antibiotiky střevní mikroflóra člověka, která udržuje rovnováhu mikrobů ve střevech člověka, může být tělo člověka osídleno rezistentními patogenními bakteriemi př. stafylokoky. Jejich zvládnutí bývá velmi obtížné pro jejich vysokou rezistenci k antibiotikům.

U zvířat zvyšuje rezistenci používání antibiotik v krmivu a důsledkem je nejen jejich neúčinnost na bakterie u zvířat, ale i jejich přirozený přechod rezistence v podobě masa či výkalů do životního prostředí.

Slovníček odborných pojmů v textu:
Neurotoxické účinky - poškozující nervový systém
Nefrotoxické účinky - poškozující ledviny
Hepatotoxické účinky - poškozující játra
Hemotoxické účinky - poškození orgánů krvetvorby např.slezina
Anafylaktický šok - stav vznikající v důsledku  přecitlivělosti (alergie) na cizorodou látku
Hipovitaminóza - stav organismu při částečném nedostatku některého vitamínu
Avitaminóza - stav organismu při naprostém nedostatku některého vitamínu
Hemolýza - rozklad červených krvinek
Proteosyntéza - proces,při kterém se tvoří bílkoviny
Rezistence - odolnost

Zdroj:BP V.Nebeská

« zpět
contents ©2020 www.bionebe.cz | Standa-David.com