Přírodní produkty jsou prospěšné pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Přírodní a bylinné čaje -> povzbuzující

Bylinný aromatizovaný čaj Životabudič zdroj přírodní energie 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:0

Bylinný aromatizovaný čaj Životabudič - Pro povzbuzení těla a ducha, zdroj přírodní energie. Pije se kdykoli během dne.

Složení: pravý zelený čaj, aronie plod, schizandra plod, rakytník plod, šípek, ibyšek súd. květ, ženšen kořen, kola semeno, skořice kůra, aroma (citrus). Obsahuje kofein. Hmotnost 50 g.

Příprava: jedna čajová lžička se přelije 1/4 litrem vroucí vody, nechá se v zakryté nádobě 15 minut odstát a poté se scedí. Nálev se připravuje vždy čerstvý.

Co obsahuje plod aronie? Aronie je keřík vysoký cca 2 m a svým vzhledem připomíná spíše okrasný jeřáb. Plody obsahují šťávu, která se v současné době využívá jako přírodní barvivo do šťáv. Aronie snižuje hladinu cholesterolu v krvi, působí proti arteroskleróze a zvyšuje rychlost proudění krve.

Co je rakytník? Keř se stříbrnými, delšími a úzkými lístky a oranžovými bobulemi. Používáme všechny jeho části: kořen, listy, plody, semena i květy. Užívá se k léčbě jaterních a kloubních onemocnění (zejména artritida), zažívacích problémech, zánětech plic nebo dně. Patří mezi vysoce regenerativní prostředky při kardiovaskulárních chorobách. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálních látek a flavonoidů (tj. vitamín P - látky mající antioxidační účinky - tj. odstraňují volné radikály a chrání cévy).

Žen-šen - posiluje obranyschopnost organismu. Pravidelné používání tlumí v těle proces stárnutí a přispívá k dlouhověkosti. Stimuluje organismus, zvyšuje koncentraci, tlumí projevy únavy, podporuje krevní oběh. Vhodné je kořen užívat při fyzické a psychické námaze. Podporuje činnost mozku a je vhodný při problémech s pamětí. Zvyšuje mentální výkonnost, údajně léčí impotenci, dokáže regulovat krevní tlak. Dokáže snížit hladinu krevního cukru a cholesterolu. Nedoporučuje se užívání kořene u kardiaků a lidí s vysokým krevním tlakem. Podle východní medicíny prodlužuje život.

« zpět
contents ©2024 www.bionebe.cz | Standa-David.com