Biopotraviny a biokosmetika jsou bez obsahu škodlivých látek pro lidské zdraví a jejich výrobou a koupí podporujeme zároveň lepší životní prostředí

Ajurvéda-ajurvédské a tibetské čaje, káva, amalaki....

Amalaki (Embilika lékařská) zdroj antioxidantů a vitamínu C 50 g 

Cena: Kč s DPH
Množství skladem:0

Amalaki (Embilika lékařská) je drobné indické ovoce, které je nejbohatším přírodním zdrojem ANTIOXIDANTŮ a vitamínu C.  Obsahuje až dvacetkrát vyšší množství vitamínu C než pomeranč.Tento výjimečný plod je pro svůj bohatý zdroj antioxidantů již po staletí používán v systému ajurvédského lékařství jako nejúčinnější přírodní prostředek pro posílení zdraví a celkovou regeneraci organizmu.

Stará legenda praví, že v dávných dobách mudrc Chyawan obnovil své mládí a dobré zdraví konzumací tohoto výživného „nebeského ovoce" a poté se dožil vysokého věku.

Složení: embilika lékařská, cukr

Množství vitamínu C ve 100 g  Amalaki = 15 kg jablek nebo 2 kg pomerančů nebo 6 kg banánů

Nutriční hodnoty ve 100 g:
Vitamín C  538 mg      Energetická hodnota  1468 kJ
Sacharidy  86 gm     Bílkoviny  0.50 gm
Vápník  0,20 mg      Železo  1,20 mg      Tuky  0,09 gm

Amalaki (Embilika lékařská) je v Indii považováno za posvátný strom a to především pro své velice výživné tzv. „nebeské ovoce", které je vůbec nejbohatším přírodním zdrojem antioxidantů a vitamínu C.

Tento výjimečný plod Amalaki je po staletí používán v systému ajurvédského lékařství jako nejúčinnější prostředek pro udržení dobrého zdraví, celkovou regeneraci organizmu a dosažení vysokého věku. Obsahuje pět druhů chutí našeho smyslového vnímání (kyselost, trpkost, sladkost, hořkost a ostrost), které vyrovnávají všechny tři energetické principy Vata, Pitta, Kappa.

Amalaki obsahuje široké spektrum antioxidantů (látky snižující běžný oxidační proces, který má na svědomí stárnutí a odumírání buněk) a bioflavonoidů (vitamíny podporující odolnost buněčných stěn proti pronikání škodlivých látek v podobě volných radikálů) a silnou koncentraci životně důležitých esenciálních aminokyselin. Je bohaté  na množství minerálních látek a vitamínů jako je vápník, železo, fosfor, karoten, vitamín B1, B2 a vitamín C.

 -  Zvyšuje obranyschopnost organizmu
 -  Ulevuje při žaludečních a zažívacích potížích
 -  Posiluje srdeční a mozkovou činnost
 -  Podporuje zdravou funkci kardiovaskulárního systému
 -  Regeneruje tělesné tkáně vysokým množstvím antioxidantů
 -  Zvyšuje tvorbu červených krvinek
 -  Zlepšuje zrakové funkce
 -  Příznivě působí na růst vlasů

Jedno balení amalaki vydrží na přibližně 3 dny.

 

« zpět
contents ©2015 www.bionebe.cz | Standa-David.com